Spis treści 16 sekcji

Marketing automation B2B pomaga automatyzować pozyskiwanie leadów, rozwijanie zainteresowania ofertą, działania sprzedażowe i utrzymywanie relacji z klientami biznesowymi1. W B2B sprzedaż zwykle trwa dłużej, a decyzję o zakupie podejmuje kilka osób1. Dlatego ranking porównuje systemy pod kątem kwalifikacji leadów, scenariuszy, integracji z CRM i kosztów.

Porównanie systemów marketing automation – tabela i kryteria rankingu

W zestawieniu znalazły się Manago AI (dawniej SALESmanago), HubSpot Marketing Hub, ActiveCampaign, iPresso, GetResponse, User.com (Positive User), Brevo, Synerise, Zoho Marketing Automation i SendPulse. Porównujemy je przede wszystkim według sposobu kwalifikowania leadów, budowania scenariuszy i przekazywania danych do CRM. Osobno warto ocenić kanały komunikacji: e-mail, SMS, web push i WhatsApp, a także segmentację, obsługę po polsku oraz koszt wybranego planu. W kwietniu 2025 r. HubSpot informował, że jego App Marketplace obejmuje ponad 1800 aplikacji2.

Liczby poniżej opisują różne rzeczy: okresy rozliczeniowe, limity planów, przykłady wiadomości, wyniki podawane przez dostawców i dane badawcze. Nie da się z nich ułożyć jednej skali oceny funkcji ani skuteczności platform. W cenniku GetResponse cena planu zależy między innymi od wielkości bazy. Pierwszy prezentowany próg obejmuje 1000 kontaktów3.

SystemLiczby i ich kontekst
1. Manago AI (dawniej SALESmanago)Dostępne okresy rozliczenia: miesięcznie, 1 rok, 2 lata, 3 lata. Przykładowy warunek segmentacji to zakup w ostatnich 180 dniach.
2. HubSpot Marketing HubDostawca podaje wzrost ruchu na stronie o 167% po 6 miesiącach. Informuje też, że 83% użytkowników zwiększa współczynnik konwersji.
3. ActiveCampaignMateriały wskazują 17% wyższy współczynnik kliknięć. Przytaczają też wypowiedź o wzroście zaangażowania o 20% w ciągu 6 miesięcy.
4. iPressoPrzykładowe wiadomości zawierają rabat 20% na odzież i 20% na napój dostępny pod adresami Gawronów 11 oraz Piłsudskiego 120. To przykłady promocji, nie ceny systemu.
5. GetResponseWypowiedź klienta dotyczy sprzedaży 158 000 zł po wysłaniu 10 e-maili. Zestawienie parametrów podaje też limity nagrań 3 h i 20 h.
6. User.com (Positive User)Materiał określa jeden z okresów jako „niestandardowo”: do 90 dni.
7. BrevoW przytoczonych przykładach klientów pojawia się 47% ponownych wizyt w restauracji oraz 40% wzrostu przychodów.
8. SyneriseMateriał badawczy podaje wynik +138% względem HSTU w rekomendacjach sekwencyjnych i rozmiar instalacji Cleora: 5 MB. W opisanym teście Cleora użyła 22 MB pamięci, a NetMF 1098 MB.
9. Zoho Marketing AutomationMateriał zawiera zestawienie „aktywne leady”: 6000 i −40%.
10. SendPulseWzględem wariantu miesięcznego podano −20% przy rozliczeniu rocznym i −10% przy opłacie za 6 miesięcy. Limity miejsca na obrazy w e-mailach to 250 MB, 1 GB, 2 GB i 5 GB.

Dane w tabeli: 4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14

W marketing automation B2B trzeba odróżnić automatyczną wysyłkę od obsługi całej drogi leada do sprzedaży. Scoring przypisuje kontaktowi punkty za jego cechy i działania. Połączony ze scenariuszami, danymi o zachowaniu na stronie i CRM pomaga ustalić moment przekazania leada handlowcowi. CDP scala dane o kliencie z różnych źródeł w jeden profil; jego zakres warto oceniać niezależnie od liczby kanałów wysyłki.

W materiale przypisanym do User.com pojawia się abonament rapidmail Essential za 15 € miesięcznie. Jest to cena produktu rapidmail, nie User.com10. Wyniki klientów HubSpot, ActiveCampaign, GetResponse i Brevo oraz dane badawcze Synerise nie gwarantują podobnych rezultatów po wdrożeniu.

Werdykt: wybierz platformę według tego, jak jej scoring, scenariusze, kanały i CRM pasują do procesu sprzedaży firmy. Najwyższa liczba w tabeli nie rozstrzyga wyboru.

1

Manago AI (dawniej SALESmanago)

W skrócie

  • Manago AI pokazuje warunki segmentacji oparte na zakupie i dodaniu produktu do koszyka w ostatnich 180 dniach.
  • Przypisuje im o 200% wyższą skuteczność niż standardowym wysyłkom masowym.
Manago AI (dawniej SALESmanago)

Manago AI to nowa nazwa SALESmanago15. W porównaniu z prostym autoresponderem platforma ma sens wtedy, gdy firma chce korzystać z zachowań klientów do segmentacji i zmiany komunikacji. Segmentacja polega tu na tworzeniu grup odbiorców według ustalonych warunków. Według producenta zespół może zobaczyć, kto jest gotowy do zakupu, a kto zaczyna tracić zainteresowanie15.

Manago AI (dawniej SALESmanago): funkcje potwierdzone u producenta

Manago AI pokazuje warunki segmentacji oparte na zakupie i dodaniu produktu do koszyka w ostatnich 180 dniach4. Producent opisuje również e-maile uruchamiane konkretną datą, na przykład urodzinami lub rocznicą. Przypisuje im o 200% wyższą skuteczność niż standardowym wysyłkom masowym. To deklaracja producenta, nie obietnica wyniku kampanii16.

Z opisu produktu wynika, że sygnały gotowości do zakupu i spadku zainteresowania mogą służyć do zmiany komunikatu15. Informacje o narzędziach śledzących osoby odwiedzające stronę producenta nie potwierdzają jednak, że platforma kupowana przez firmę integruje się z tymi narzędziami. W przykładzie z dokumentacji SALESmanago reguła automatyzacji uruchamia się po przekroczeniu 150 punktów scoringu17.

Manago AI (dawniej SALESmanago): licencja, abonament i wdrożenie

W cenniku Manago AI występują okresy rozliczenia: miesięczny, roczny, dwuletni i trzyletni4. Sam wybór okresu nie pokazuje jeszcze kosztu całego projektu. Przy porównywaniu abonamentu i wdrożenia trzeba uwzględnić zakres licencji, przygotowanie danych klientów oraz konfigurację scenariuszy.

Manago AI (dawniej SALESmanago): dla jakiej firmy ma sens?

Manago AI warto rozważyć, jeśli firma chce różnicować komunikację na podstawie historii zakupów i aktywności w koszyku. W marketing automation B2B dochodzi jeszcze pytanie, czy zespół powiąże zachowanie kontaktu z kwalifikacją leada i działaniami sprzedaży. Gdy celem są wyłącznie proste wiadomości po zapisie na listę, tak szeroka analiza może nie być potrzebna.

Werdykt: oceń warunki segmentacji i reakcję systemu na zainteresowanie klienta. Zakres licencji zestaw osobno z kosztami wdrożenia.

2

HubSpot Marketing Hub

W skrócie

  • Według producenta system może kierować odwiedzających do odpowiednich materiałów całą dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Dostawca podaje 167% wzrostu ruchu na stronie po 6 miesiącach.
  • Informuje też, że 83% użytkowników zwiększa współczynnik konwersji; tych danych nie należy traktować jako prognozy dla nowego wdrożenia.
HubSpot Marketing Hub

HubSpot Marketing Hub odpowiada firmom, które chcą połączyć pozyskiwanie leadów, kampanie i raportowanie. To szerszy zakres niż sama wysyłka z autorespondera. W porównaniu liczą się sposób kwalifikacji kontaktów, dostępne scenariusze i przepływ danych do narzędzi sprzedaży. Producent opisuje rozpoznawanie firm gotowych do zakupu i kierowanie ich do procesu sprzedażowego5.

HubSpot Marketing Hub: funkcje potwierdzone u producenta

HubSpot Marketing Hub obejmuje pozyskiwanie leadów, zarządzanie treściami i raportowanie kampanii. Według producenta system może kierować odwiedzających do odpowiednich materiałów całą dobę, 7 dni w tygodniu. Ma też pomagać zamieniać ruch na stronie w leady gotowe do kontaktu ze sprzedażą5.

  • Treści: przygotowywanie wpisów blogowych, materiałów do mediów społecznościowych i stron docelowych z uwzględnieniem danych o odbiorcach oraz stylu marki5.
  • Media społecznościowe: obsługa kont z jednego miejsca5.
  • Raportowanie: konfigurowalne pulpity wyników kampanii, które można udostępnić zainteresowanym osobom5.
  • Funkcja beta: agent pomagający wybierać tematy blogowe na podstawie najskuteczniejszych wpisów i zapytań wskazujących zamiar zakupu5.

Producent mówi o dziesięciokrotnym wzroście produktywności dzięki agentom do treści i mediów społecznościowych. Nie jest to wynik, który można przypisać z góry konkretnej firmie5.

HubSpot Marketing Hub: licencja, abonament i wdrożenie

Przy wycenie HubSpot Marketing Hub oddziel zakres planu od kosztu integracji i prac wdrożeniowych. Producent wskazuje ponad 2000 integracji w HubSpot Marketplace dla firm używających narzędzi innych niż Salesforce5. Migracja kontaktów, połączenie z używanym CRM i konfiguracja raportów wymagają osobnych pozycji w kalkulacji. Sama obecność integracji w katalogu nie oznacza, że obejmuje ją abonament.

HubSpot Marketing Hub: dla jakiej firmy ma sens?

HubSpot Marketing Hub pasuje do zespołu B2B, który chce prześledzić drogę od treści i wizyty na stronie do leada przekazanego sprzedaży. Dostawca podaje 167% wzrostu ruchu na stronie po 6 miesiącach. Informuje też, że 83% użytkowników zwiększa współczynnik konwersji; tych danych nie należy traktować jako prognozy dla nowego wdrożenia5. Przy wyborze ważniejsze jest ustalenie, czy potrzebne scenariusze i integracje są dostępne w rozważanym planie.

Werdykt: HubSpot Marketing Hub warto ocenić przy łączeniu marketingu treści ze sprzedażą. Zakres planu i pracę nad integracjami policz oddzielnie.

Zapytaj o ofertę HubSpot Marketing HubBezpłatnie i bez zobowiązań
3

ActiveCampaign

W skrócie

  • Deklaruje także pełny zwrot w razie niezadowolenia po 30 dniach, na warunkach opisanych w ofercie.
  • Producent podaje o 17% wyższy współczynnik kliknięć i przytacza wypowiedź o 20% wzroście zaangażowania w ciągu 6 miesięcy.
ActiveCampaign

ActiveCampaign warto zestawić z prostym autoresponderem, jeśli firma potrzebuje pracy z danymi, połączeń z innymi narzędziami i wsparcia procesu sprzedaży. Producent podaje ponad 1000 integracji z narzędziami marketingowymi18. W zastosowaniu B2B osobnej oceny wymagają scenariusze kampanii, konkretne integracje oraz zakres CRM w wybranym planie.

ActiveCampaign: funkcje potwierdzone u producenta

ActiveCampaign opisuje automatyzację marketingu i analizę sygnałów spoza konta, w tym zmian na stronach oraz działań konkurentów6. Producent przedstawia Pipelines i sales engagement jako 2 dodatki do CRM. Nie są więc elementami każdego planu18.

  • Automatyzacja pracy: dostawca deklaruje oszczędność 13 godzin tygodniowo dzięki autonomicznej automatyzacji marketingu. Nie gwarantuje to takiego wyniku konkretnemu zespołowi6.
  • Tworzenie kampanii: według producenta pierwszą kampanię można przygotować 8 razy szybciej. Ta deklaracja nie opisuje funkcji dostępnych w danym planie18.
  • Integracje: katalog liczy ponad 1000 połączeń. Dla firmy znaczenie ma działanie tych, których rzeczywiście potrzebuje18.

ActiveCampaign: licencja, abonament i wdrożenie

W ActiveCampaign dobór planu zależy od potrzeb, między innymi wielkości listy kontaktów. Producent oferuje prezentację trwającą 30 minut. Deklaruje także pełny zwrot w razie niezadowolenia po 30 dniach, na warunkach opisanych w ofercie18. Abonament i dodatki CRM to inne koszty niż przeniesienie kontaktów czy konfiguracja scenariuszy.

ActiveCampaign: dla jakiej firmy ma sens?

ActiveCampaign odpowiada zespołowi, który chce rozwijać kampanie razem z procesem sprzedaży, nie poprzestając na newsletterze. Producent podaje o 17% wyższy współczynnik kliknięć i przytacza wypowiedź o 20% wzroście zaangażowania w ciągu 6 miesięcy. Nie są to wyniki, które można wpisać do prognozy nowego wdrożenia6. Serwis EmailToolTester przyznał produktowi tytuł najlepszego narzędzia do e-mail marketingu w 2025 roku, ale wyróżnienie nie przesądza o dopasowaniu do procesu B2B19.

Werdykt: ActiveCampaign warto rozważyć, gdy kampanie mają wspierać sprzedaż. W kalkulacji rozdziel plan, dodatki CRM i prace wdrożeniowe.

4

iPresso

W skrócie

  • Dla komunikacji przez WhatsApp producent podaje możliwą otwieralność ponad 95%.
  • Zawierają 20% rabatu na odzież, 20% rabatu na napój dostępny pod adresami Gawronów 11 i Piłsudskiego 120 oraz 20% rabatu na lot.
  • W innym przykładzie odbiorca dowiaduje się, że w danym miesiącu jego wydatki na jedzenie wzrosły o 10%, a na transport o 12%.
  • Producent deklaruje 100% zautomatyzowanej komunikacji i 50% szybszej reakcji na klienta.
iPresso

iPresso jest propozycją dla firmy, której nie wystarcza autoresponder. Platforma obejmuje pozyskiwanie leadów na stronie, pracę z danymi zakupowymi i komunikację w różnych kanałach. Producent wymienia ponad 30 narzędzi w platformie7. W B2B ważniejsze od samej liczby narzędzi jest ich dopasowanie do kwalifikacji leadów i pracy sprzedaży.

iPresso: funkcje potwierdzone u producenta

iPresso opisuje pop-upy do pozyskiwania leadów, scenariusze dla porzuconych koszyków oraz rekomendacje produktów7. Wskazuje również synchronizację kontaktów, zamówień, koszyków i zgód7. Dla komunikacji przez WhatsApp producent podaje możliwą otwieralność ponad 95%. Nie jest to gwarantowany wynik kampanii7,20.

Przykładowe wiadomości dotyczą handlu, usług lokalnych i turystyki. Zawierają 20% rabatu na odzież, 20% rabatu na napój dostępny pod adresami Gawronów 11 i Piłsudskiego 120 oraz 20% rabatu na lot7. W innym przykładzie odbiorca dowiaduje się, że w danym miesiącu jego wydatki na jedzenie wzrosły o 10%, a na transport o 12%7. To przykłady personalizacji, nie ceny licencji ani wyniki wdrożeń.

iPresso: licencja, abonament i wdrożenie

iPresso wymienia 26 integracji możliwych do uwzględnienia w projekcie dla firmy7. Licencję trzeba jednak wycenić osobno od łączenia systemów i synchronizacji danych oraz zgód. Producent deklaruje 100% zautomatyzowanej komunikacji i 50% szybszej reakcji na klienta. Te wartości nie określają kosztu ani rezultatu konkretnego wdrożenia21,22.

iPresso: dla jakiej firmy ma sens?

iPresso warto ocenić, gdy firma chce odpowiadać na zachowania odbiorców, zamiast wysyłać wszystkim identyczne wiadomości. W B2C mogą to być zdarzenia związane z koszykiem i zamówieniem. W B2B punktem wyjścia jest wykorzystanie aktywności leada w dalszym kontakcie sprzedażowym.

Werdykt: iPresso pasuje do scenariuszy opartych na danych z kilku systemów, jeśli firma uwzględni integracje i prace wdrożeniowe.

Zapytaj o ofertę iPressoOpinia: iPresso Bezpłatnie i bez zobowiązań
5

GetResponse

4,5/5

W skrócie

  • W parametrach produktu znajdują się limity nagrań 3 godziny i 20 godzin.
  • Przy rozliczeniu rocznym cennik podaje 13,12 € miesięcznie za Starter, 44,28 € miesięcznie za Marketer i 50,84 € miesięcznie za Creator.
  • Producent przytacza przykłady klientów: 158 000 zł sprzedaży po 10 e-mailach, 72% wzrostu obrotów, 51 000 zł z jednej kampanii, prawie 70 000 zł w 2 dni z jednego e-maila oraz 108 000 zł z kolejnej kampanii.
  • W opublikowanym cenniku plan Marketing Automation kosztował 59 USD miesięcznie za bazę 1000 kontaktów przy rozliczeniu miesięcznym.
GetResponse

GetResponse warto porównać z programem do newslettera, kiedy firma chce także pozyskiwać kontakty i budować scenariusze automatyzacji. Producent podaje ponad 150 integracji z innymi narzędziami8. W B2B o wyborze nie powinna decydować sama wysyłka e-maili. Liczy się to, czy dany plan obsłuży potrzebną ścieżkę leada.

GetResponse: funkcje potwierdzone u producenta

GetResponse oferuje formularze i pop-upy do zbierania kontaktów oraz automatyczne rekomendacje produktów oparte na AI8. W parametrach produktu znajdują się limity nagrań 3 godziny i 20 godzin. Dotyczą one nagrań, a nie wielkości bazy czy liczby wiadomości9.

Według producenta z GetResponse korzysta ponad 350 000 przedsiębiorców, sklepów i marek8. Liczba ta pokazuje skalę korzystania z produktu. O przydatności w B2B przesądza jednak sposób zbierania leadów i prowadzenia dalszej komunikacji.

GetResponse: licencja, abonament i wdrożenie

GetResponse oferuje plany Starter, Marketer, Creator i Enterprise. Przy rozliczeniu rocznym cennik podaje 13,12 € miesięcznie za Starter, 44,28 € miesięcznie za Marketer i 50,84 € miesięcznie za Creator. Plan Enterprise ma wycenę indywidualną9. Producent wskazuje oszczędności przy opłacie rocznej do 35 €, 117 € i 134 €, ale przytoczone zestawienie nie przypisuje tych kwot do poszczególnych planów9.

Darmowe konto przez pierwsze 14 dni udostępnia funkcje premium z ograniczeniami dotyczącymi między innymi webinarów, wiadomości, stron docelowych, automatyzacji i czatów9. Według producenta Starter pomaga budować listę kontaktów i rozpocząć e-mail marketing oparty na AI9. Do abonamentu trzeba doliczyć osobno przeniesienie listy, podłączenie integracji i przygotowanie scenariuszy.

GetResponse: dla jakiej firmy ma sens?

GetResponse pasuje do firmy, która chce przejść od e-mail marketingu do pozyskiwania leadów i automatyzacji. Plan należy dobrać do zakresu kampanii. Producent przytacza przykłady klientów: 158 000 zł sprzedaży po 10 e-mailach, 72% wzrostu obrotów, 51 000 zł z jednej kampanii, prawie 70 000 zł w 2 dni z jednego e-maila oraz 108 000 zł z kolejnej kampanii8. Te wyniki dotyczą konkretnych działań, nie przyszłych przychodów każdego użytkownika.

Werdykt: GetResponse warto rozważyć przy rozwijaniu listy i scenariuszy e-mailowych, dobierając plan do automatyzacji i uwzględniając wdrożenie. W opublikowanym cenniku plan Marketing Automation kosztował 59 USD miesięcznie za bazę 1000 kontaktów przy rozliczeniu miesięcznym23.

6

User.com (Positive User)

W skrócie

  • Producent opisuje łączenie ścieżek klienta w jednej platformie i bibliotekę ponad 50 gotowych scenariuszy.
  • Positive User udostępnia 7 dni bezpłatnego korzystania bez podawania karty kredytowej.
  • Zestawienie cen wymienia program lojalnościowy za 849 zł miesięcznie i moduł Sprzedaż za 249 zł miesięcznie.
  • W zestawieniu występują też warianty opisane jako niestandardowe do 90 dni i do 365 dni oraz czasy 8 i 2 godzin roboczych.
User.com (Positive User)

User.com (Positive User) odpowiada firmom, które chcą oprzeć komunikację na wspólnym profilu klienta, nie tylko automatyzować wysyłkę e-maili. Producent opisuje łączenie ścieżek klienta w jednej platformie i bibliotekę ponad 50 gotowych scenariuszy24. W B2B warto ustalić, czy dane o zachowaniu leada przydadzą się również zespołowi sprzedaży.

User.com (Positive User): funkcje potwierdzone u producenta

Positive User korzysta z danych w czasie rzeczywistym i profili 360°. Taki profil zbiera informacje o kliencie w jednym widoku, aby można było personalizować komunikację24. Producent opisuje różne zastosowania automatyzacji i wymienia siedem kanałów łączonych w scenariuszach: e-mail, SMS, czat, stronę internetową, powiadomienia, aplikację mobilną oraz portfel cyfrowy25.

  • Ankiety NPS, czyli pytanie o skłonność do polecenia marki, wysyłane 7 dni po każdym zamówieniu24.
  • Wiadomości zachęcające do powrotu osoby, które przeglądały ofertę, ale niczego nie kupiły24.
  • Wiadomości pokazujące funkcje po otwarciu aplikacji oraz automatyczne sprawy i zadania sprzedażowe dotyczące wygasłych subskrypcji24.

User.com (Positive User): licencja, abonament i wdrożenie

Positive User udostępnia 7 dni bezpłatnego korzystania bez podawania karty kredytowej10. Zestawienie cen wymienia program lojalnościowy za 849 zł miesięcznie i moduł Sprzedaż za 249 zł miesięcznie. Za oba moduły opłatę pobiera się za rok z góry10. Są to ceny określonych pozycji oferty, nie jedna stawka za całą platformę.

W zestawieniu występują też warianty opisane jako niestandardowe do 90 dni i do 365 dni oraz czasy 8 i 2 godzin roboczych. Nie należy utożsamiać ich z okresem próbnym10. Ten sam materiał podaje ceny innego produktu, rapidmail: Essential 15 € miesięcznie, Professional 25 € miesięcznie oraz Pay-as-you-go 20 € kosztu całkowitego. Nie są to ceny Positive User10.

User.com (Positive User): dla jakiej firmy ma sens?

Positive User pasuje do zespołu łączącego personalizację z działaniami po zakupie i obsługą sprzedaży. Według producenta rozwiązania Positive wspierają komunikację ponad 100 000 zespołów; liczba zespołów nie mówi jednak, co zawiera kupowany plan24. Jeśli firma potrzebuje tylko autorespondera, konfiguracja profili klientów i rozbudowanych scenariuszy będzie dodatkowym zadaniem.

Werdykt: Positive User warto ocenić przy komunikacji opartej na profilu klienta, zestawiając ceny modułów z planowanymi scenariuszami. Podawana cena Marketing Automation Suite wynosi 199 euro miesięcznie przy rozliczeniu rocznym26.

Zapytaj o ofertę User.com (Positive User)Bezpłatnie i bez zobowiązań
7

Brevo

4,5/5

W skrócie

  • Producent informuje o ponad 600 000 klientów platformy na świecie.
  • Producent deklaruje 99% wskaźnik dostarczenia wiadomości w swojej infrastrukturze.
  • Brevo ma plan bezpłatny, który nie wymaga podania karty kredytowej, oraz 10% zniżki przy rozliczeniu rocznym.
  • Producent przytacza 47% ponownych wizyt klientów Buffalo Grill i 40% wzrostu przychodów Suntransfers.
Brevo

Brevo warto rozważyć, jeśli firma chce prowadzić kampanie e-mailowe i SMS-owe, automatyzację oraz działania sprzedażowe w jednym rozwiązaniu. To więcej niż sam autoresponder. Producent informuje o ponad 600 000 klientów platformy na świecie11. W B2B wybór zależy od kanałów i scenariuszy potrzebnych do pozyskiwania leadów.

Brevo: funkcje potwierdzone u producenta

Brevo opisuje e-mail, SMS, strony docelowe oraz funkcje e-commerce, w tym rekomendacje AI, powiadomienia o dostępności produktu i kupony11,27. Platforma umożliwia również zarządzanie wieloma markami z konta nadrzędnego. Producent wymienia Mobile Wallet do obsługi cyfrowych kart lojalnościowych, voucherów i biletów27. Bezpłatny plan pozwala wysłać 300 e-maili dziennie, a niewykorzystany limit nie przechodzi na kolejny dzień28.

Producent deklaruje 99% wskaźnik dostarczenia wiadomości w swojej infrastrukturze29. Dostarczalność opisuje skuteczność docierania e-maili do odbiorców. Wynik podawany przez dostawcę nie gwarantuje identycznego rezultatu każdej kampanii.

Brevo: licencja, abonament i wdrożenie

Brevo ma plan bezpłatny, który nie wymaga podania karty kredytowej, oraz 10% zniżki przy rozliczeniu rocznym27. Oferta wymienia wsparcie e-mailowe i pomoc specjalisty od dostarczalności. Przy wycenie trzeba powiązać potrzebne usługi z konkretnym planem. Integrację i przygotowanie scenariuszy należy policzyć oddzielnie27.

Brevo: dla jakiej firmy ma sens?

Brevo odpowiada firmie, która chce rozwijać komunikację w kilku kanałach razem z procesem sprzedaży. Producent przytacza 47% ponownych wizyt klientów Buffalo Grill i 40% wzrostu przychodów Suntransfers. Wyniki tych firm nie stanowią prognozy dla nowego wdrożenia11. W B2B priorytetem pozostaje powiązanie marketingu z kwalifikacją leada; funkcje lojalnościowe i e-commerce służą innym scenariuszom.

Werdykt: Brevo pasuje do komunikacji wielokanałowej. Konkretny plan wybierz według potrzebnych scenariuszy i zakresu wsparcia.

Zapytaj o ofertę BrevoOpinia: Brevo Bezpłatnie i bez zobowiązań
8

Synerise

W skrócie

  • Według producenta trenowanie modelu na około 18 mln klientów i 8 mld zdarzeń zajęło 12 godzin na jednej karcie A100.
  • W rekomendacjach sekwencyjnych producent podaje wynik o 138% wyższy względem HSTU i wskazuje dane z ponad 340 wdrożeń produkcyjnych.
  • Test przeprowadzono na zbiorze liczącym około 4 tys. węzłów i 88 tys. połączeń.
Synerise

Synerise warto zestawić z prostszą platformą marketing automation, gdy firma pracuje na danych o zachowaniach klientów i potrzebuje modeli AI oraz wieloetapowych scenariuszy. Producent opisuje przepływy z warunkowymi odgałęzieniami, synchronizacją systemów i korektami opartymi na informacji zwrotnej12. Przy wyborze liczą się nie tylko kanały kampanii. Trzeba też ocenić skalę danych, model wdrożenia i zasoby do obsługi platformy.

Synerise: funkcje potwierdzone u producenta

Synerise opisuje klasyfikację, prognozowanie i rekomendacje wykorzystujące własne modele AI12. Według producenta trenowanie modelu na około 18 mln klientów i 8 mld zdarzeń zajęło 12 godzin na jednej karcie A100. Ocena 6 mln produktów trwała 9 ms na użytkownika na jednej karcie H10012. Są to parametry opisanej konfiguracji, nie czasy gwarantowane dla każdej instalacji.

W rekomendacjach sekwencyjnych producent podaje wynik o 138% wyższy względem HSTU i wskazuje dane z ponad 340 wdrożeń produkcyjnych12. W innym porównaniu Cleora uzyskała wynik 0,990 w 1,23 s przy 22 MB pamięci, a NetMF 0,957 w 28,8 s przy 1098 MB. Test przeprowadzono na zbiorze liczącym około 4 tys. węzłów i 88 tys. połączeń12. Wynik modelu nie mówi, o ile wzrośnie sprzedaż firmy.

Synerise: licencja, abonament i wdrożenie

Synerise można wdrożyć jako SaaS, chmurę prywatną lub instalację we własnej infrastrukturze. Producent wskazuje też zgodność z GDPR, SOC 2 oraz szyfrowanie danych12. Wybrany model wpływa na prace związane z przepływem danych, integracjami i utrzymaniem środowiska. Przy liczeniu całkowitego kosztu oddziel licencję od tych zadań oraz zasobów potrzebnych do obsługi modeli.

Synerise: dla jakiej firmy ma sens?

Synerise może odpowiadać organizacji z dużą liczbą zdarzeń i zespołem gotowym wykorzystać dane do personalizacji oraz automatyzowania decyzji. Producent podaje opóźnienie poniżej 1 ms dla klasyfikacji w opisanym środowisku12. Jeśli firma potrzebuje tylko newslettera i prostego autorespondera, sama wydajność przetwarzania nie uzasadnia wdrożenia.

Werdykt: Synerise warto ocenić przy zaawansowanej pracy z danymi i AI. Mniejszy zespół musi uwzględnić zakres integracji i utrzymania obok ceny licencji.

Zapytaj o ofertę SyneriseBezpłatnie i bez zobowiązań
9

Zoho Marketing Automation

W skrócie

  • W materiale cennikowym Zoho Marketing Automation widnieje pozycja „aktywne leady 6000 – 40%”.
  • Zoho Marketing Automation pasuje do rozważenia przez zespół B2B, który chce uwzględniać w komunikacji zarówno leada, jak i jego firmę.

Zoho Marketing Automation warto porównać z autoresponderem, gdy firma chce pracować nie tylko na liście mailingowej, lecz także na danych o leadach, kontaktach i firmach. Przytoczona przez producenta wypowiedź użytkownika opisuje bieżącą aktualizację i segmentację tych trzech grup13. Dla B2B jest to punkt wyjścia do oceny danych. Sama segmentacja nie przesądza jednak o scoringu, scenariuszach ani połączeniu z CRM.

Zoho Marketing Automation: funkcje potwierdzone u producenta

Zoho Marketing Automation przedstawia aktualizację i segmentację leadów, kontaktów oraz firm w wypowiedzi użytkownika opublikowanej przez producenta13. Rozróżnienie osoby kontaktowej i firmy pomaga uporządkować komunikację B2B. Producent wymienia też logowanie przez Google, LinkedIn i Microsoft 36513.

Zoho Marketing Automation: licencja, abonament i wdrożenie

W materiale cennikowym Zoho Marketing Automation widnieje pozycja „aktywne leady 6000 – 40%”13. Zapis nie określa kwoty abonamentu ani znaczenia wartości procentowej, więc nie pozwala obliczyć ceny planu. Porównując ofertę, trzeba rozdzielić licencję od przeniesienia kontaktów, uporządkowania danych firm i przygotowania segmentów.

Zoho Marketing Automation: dla jakiej firmy ma sens?

Zoho Marketing Automation pasuje do rozważenia przez zespół B2B, który chce uwzględniać w komunikacji zarówno leada, jak i jego firmę. Przy wyborze należy oddzielnie ocenić aktualizację danych, warunki segmentacji i przekazywanie kontaktów sprzedaży.

Werdykt: produkt może służyć do pracy na danych B2B, lecz fragment cennika z wartością 6000 nie pozwala porównać całkowitego kosztu13.

Zapytaj o ofertę Zoho Marketing AutomationBezpłatnie i bez zobowiązań
10

SendPulse

4,5/5

W skrócie

  • SendPulse podaje 20% zniżki przy rozliczeniu rocznym oraz 10% przy rozliczeniu za 6 miesięcy względem opłaty miesięcznej.
  • Producent przytacza ogólne twierdzenie, że zwrot z inwestycji w e-mail marketing może sięgać 4400%.
SendPulse

SendPulse warto zestawić z autoresponderem, jeśli firma chce łączyć kampanie, rozmowy z klientami i sprzedaż. Producent opisuje prowadzenie marketingu, sprzedaży oraz obsługi klienta w jednej platformie, a także automatyczne kierowanie kontaktów ku zakupowi30. W B2B znaczenie mają scenariusze, przepływ danych do sprzedaży i kanały używane w rozmowach z leadami.

SendPulse: funkcje potwierdzone u producenta

SendPulse opisuje personalizowane wiadomości, automatyczne ścieżki sprzedaży i rozmowy na Instagramie, Facebooku oraz WhatsAppie, również z płatnościami w czacie30. Producent wymienia gotowe integracje, a także konektory Make i n8n30.

  • Komunikacja w czacie: wiadomości o nowych produktach i tych, które znów są dostępne30.
  • Scenariusze sprzedażowe: propozycje dodatkowych i ponownych zakupów oraz kampanie związane ze szczególnymi okazjami klientów30.
  • Obsługa rozmów: automatyczne odpowiedzi przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, tłumaczenie wiadomości, rozpoznawanie głosu i zbieranie danych. To opis automatyzacji, nie całodobowej pracy zespołu wsparcia30.

SendPulse: licencja, abonament i wdrożenie

SendPulse podaje 20% zniżki przy rozliczeniu rocznym oraz 10% przy rozliczeniu za 6 miesięcy względem opłaty miesięcznej14. W zestawieniu planów miejsce na obrazy w e-mailach jest ograniczone do 250 MB, 1 GB, 2 GB i 5 GB14. Przy wycenie abonamentu nie należy mylić przestrzeni na grafiki z limitem kontaktów lub wiadomości.

Założenie konta wymaga akceptacji regulaminu i polityki prywatności. Hasło musi liczyć od 8 do 48 znaków oraz zawierać wielką literę, małą literę i cyfrę30. Osobno od abonamentu policz konfigurację integracji, uporządkowanie kontaktów i przygotowanie ścieżek komunikacji.

SendPulse: dla jakiej firmy ma sens?

SendPulse może pasować do firmy, która rozmawia z klientami w komunikatorach i chce powiązać te rozmowy z kampaniami oraz sprzedażą. Producent przytacza ogólne twierdzenie, że zwrot z inwestycji w e-mail marketing może sięgać 4400%. Nie jest to prognoza wyniku korzystania z SendPulse31. W zespole B2B decyzję powinny rozstrzygać potrzebne scenariusze kwalifikacji i sposób przekazywania danych sprzedaży.

Werdykt: SendPulse warto rozważyć przy komunikacji wielokanałowej. Porównaj plan, limity i integracje, zamiast opierać wybór na ogólnym wskaźniku ROI.

Metodologia i ograniczenia porównania

Ranking systemów marketing automation porządkuje produkty według przydatności do pracy z leadami, scenariuszami i danymi sprzedażowymi. Pierwsze miejsce nie oznacza najlepszego wyboru dla każdej firmy. Opisy opierają się na publicznych stronach i cennikach producentów według stanu na dzień publikacji; nie prowadzono testów własnych15.

  • Scoring i kwalifikacja leadów: sprawdź, czy system pomaga odróżnić kontakt gotowy do rozmowy handlowej od tego, który potrzebuje dalszej komunikacji.
  • Scenariusze i kanały: od prostego autorespondera pełną platformę odróżnia reakcja na zachowanie odbiorcy, nie sama wysyłka.
  • CRM i dane: oceń przepływ informacji o osobach kontaktowych i firmach między marketingiem a sprzedażą.
  • Oferta i wdrożenie: porównuj plan, dodatki, limity i prace integracyjne osobno od funkcji opisywanych dla całego produktu.

Kolejność wynika z dopasowania tych kryteriów do szerszego zastosowania marketing automation. Nie rozstrzyga jej pojedyncza cena, liczba integracji czy rezultat kampanii przytoczony przez dostawcę. Deklaracje producentów, przykłady klientów i parametry techniczne dotyczą różnych zagadnień, więc nie tworzą jednej punktacji skuteczności.

Wybór końcowy zależy od scenariusza firmy: kwalifikowania leadów w B2B albo komunikacji zakupowej i posprzedażowej w B2C.

Jak przygotować firmę do wdrożenia marketing automation?

Wdrożenie marketing automation rozpocznij od danych, zgód i zasad przekazywania leadów do sprzedaży. Dzięki temu automatyczne wiadomości będą odpowiadały zachowaniu odbiorców. Źle dobrane komunikaty mogą pogorszyć doświadczenie potencjalnego klienta, dlatego scenariusze trzeba starannie skonfigurować32.

  • Zmapuj źródła danych i identyfikację kontaktów. Wypisz informacje z formularzy, witryny i CRM, a potem ustal, które zdarzenia da się przypisać konkretnej osobie. HubSpot Marketing Hub może skracać formularze powracającym odwiedzającym na podstawie danych CRM oraz kierować komunikację do anonimowych osób według dopasowania i intencji5. Producent podaje 167% wzrostu ruchu na stronie po 6 miesiącach, lecz wynik ten nie zastępuje planu identyfikowania leadów we własnej firmie5.
  • Uporządkuj zgody i reguły segmentacji. Zanim uruchomisz sekwencję, przypisz kontaktom dostępne dane i podstawę prowadzenia danej komunikacji. iPresso opisuje segmentację według danych demograficznych, zachowań zakupowych i historii kontaktów z marką; udostępnia też 26 integracji7,21.
  • Rozpisz scenariusze startowe. Dla każdego zapisz zdarzenie uruchamiające, warunek przejścia i treść kolejnej wiadomości. Sekwencja może reagować na zachowanie leada lub zaplanowany odstęp czasu1. Przykładowa usługa AdWise w B2B łączy pobranie materiału z kwalifikacją kontaktu i wiadomościami dobranymi do tematu32. Producent iPresso deklaruje działanie automatycznych scenariuszy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu7.
  • Połącz automatyzację z CRM. Ustal, które zdarzenia, na przykład zakup albo rozwiązanie umowy, mają uruchamiać scenariusz oraz kto dostanie kontakt i zadanie sprzedażowe33,34. Integracja może służyć do tagowania, segmentacji, scoringu oraz importu i aktualizacji danych34. Brevo opisuje ocenianie kontaktów według zaangażowania, zakupów i zachowań; Zoho Marketing Automation bierze pod uwagę interakcje z kampaniami i stronami, a SendPulse może utworzyć deal w CRM po działaniu kontaktu i przekazać rozmowę zespołowi13,27,30.
  • Przypisz osoby odpowiedzialne za treści i kontrolę kampanii. HubSpot Marketing Hub korzysta z danych CRM przy personalizacji e-maili i witryny. ActiveCampaign AI Campaign Builder przygotowuje układ, tekst, tematy i obrazy według celu, a asystent iPresso MAiA analizuje kampanie, feedy oraz scenariusze i przedstawia rekomendacje5,7,19. ActiveCampaign deklaruje oszczędność 13 godzin pracy tygodniowo i uruchomienie pierwszej kampanii 8 razy szybciej. To deklaracje dostawcy, nie harmonogram pracy Twojego zespołu6.
  • Ustal mierniki i zakres licencji. Śledź przejścia kontaktów między etapami scenariusza w raporcie lejkowym i zestawiaj je z leadami przekazanymi sprzedaży21. Synerise podaje 17,68 mld decyzji w przepływach i deklaruje 90 dni do mierzalnego zwrotu z inwestycji. Te dane producenta nie wyznaczają celu każdemu wdrożeniu12. ActiveCampaign nie pobiera opłaty za uruchomienie konta i pozwala bez kary przejść na inny próg lub plan po przekroczeniu limitu kontaktów. GetResponse Enterprise obejmuje zaawansowaną automatyzację, e-mail i SMS marketing, pozyskiwanie leadów oraz dedykowaną obsługę9,18.

54% specjalistów marketingu deklaruje, że nie wykorzystuje w pełni możliwości narzędzi marketing automation35. Po przygotowaniach zespół powinien mieć zapisane dane, zgody, scenariusze, integracje, mierniki i zakres odpowiedzialności. Taki opis przyda się podczas konfiguracji.

Jak porównać koszty systemów marketing automation?

Systemy marketing automation porównuj według kosztu całego potrzebnego scenariusza. Uwzględnij abonament, limity kontaktów i użytkowników, moduły, wdrożenie oraz minimalny czas umowy. Zestawiaj plany obsługujące podobną pracę z leadami, zamiast patrzeć tylko na miesięczną opłatę.

  • Ustal zakres planu i modułów. GetResponse Marketer obejmuje nieograniczone cykle automatyzacji i zaawansowaną segmentację. Positive User oddziela komunikację wielokanałową w Marketing Suite od zbierania danych, segmentacji behawioralnej i automatyzacji cyklu życia klienta w Data & Activation Suite9,10. Brevo opisuje nieograniczoną liczbę wieloetapowych przepływów, a GetResponse automatyzacje uruchamiane zachowaniem użytkownika27,36.
  • Wyceń kanały potrzebne firmie. ActiveCampaign opisuje automatyzację e-maili, SMS-ów i WhatsApp, a User.com łączy e-maile, SMS-y, czat i zadania z funkcjami CRM6,37. HubSpot Marketing Hub wykorzystuje dane CRM, treści i kampanie w personalizowanych automatyzacjach. ActiveCampaign Active Intelligence proponuje kampanie na podstawie identyfikacji marki, instrukcji użytkownika oraz wcześniejszych działań5,6. W kalkulacji uwzględnij tylko to, z czego firma zamierza korzystać.
  • Policz integrację i przygotowanie danych. HubSpot Marketing Hub synchronizuje dane dwukierunkowo z Salesforce. Może też przekazywać sprzedaży oceny leadów, otwarcia e-maili i aktywność na stronie5. iPresso gromadzi informacje o kontaktach, zgodach, aktywnościach i transakcjach oraz reaguje na nie w czasie rzeczywistym. Synerise deklaruje czas od przechwycenia zdarzenia do decyzji AI poniżej 50 ms7,12. Prace nad synchronizacją, zgodami i regułami wyceń osobno od planu.
  • Oszacuj pracę zespołu. Wśród przyczyn niepełnego wykorzystania automatyzacji wymienia się brak szkoleń, za małe zasoby, trudną konfigurację i niewystarczający budżet na skalowanie35. GetResponse deklaruje, że kreator AI skraca czas tworzenia e-maili maksymalnie o 85%. Nie należy z tej wartości wyliczać z góry oszczędności na pracy zespołu38.
  • Zdefiniuj wynik kwalifikacji leadów. Marketing Qualified Lead (MQL) to kontakt wstępnie zakwalifikowany jako potencjalny klient. Wizyta na stronie cennika i zapis do newslettera mogą być sygnałami zainteresowania zakupem34. W B2B treść i tempo wiadomości można dopasować do zachowania odbiorcy oraz etapu decyzji, a najbardziej obiecujące leady przekazać sprzedaży34,39. Positive User opisuje sekwencje e-mailowe służące do ponownego kontaktu z nieaktywnymi leadami24.
  • Porównaj sposób pomiaru rezultatów. HubSpot Marketing Hub oferuje analizę ścieżki klienta i atrybucję wielodotykową, czyli przypisywanie udziału w wyniku różnym kontaktom z kampanią. ActiveCampaign opisuje segmentację, śledzenie atrybucji i konwersji oraz integracje z CRM, a Zoho Marketing Automation łączy wyniki kampanii z informacją o zakwalifikowanych leadach5,13,18. HubSpot podaje trzykrotny wzrost liczby leadów przychodzących po 6 miesiącach i wzrost współczynnika konwersji u 83% użytkowników. ActiveCampaign wskazuje 17% wzrostu współczynnika kliknięć, a iPresso deklaruje 70% wzrostu zaangażowania przy reagowaniu na zachowania klientów5,6,21. To deklarowane rezultaty, nie oszczędności ani prognoza zwrotu z abonamentu.

Wynik porównania kosztów powinien pokazywać tę samą ścieżkę leada dla każdego planu. Dopisz wymagane moduły, prace wdrożeniowe i sposób mierzenia efektów.

Jakie scenariusze przetestować w okresie próbnym?

Marketing automation B2B warto sprawdzić na powitaniu kontaktu, lead nurturingu, scoringu, niedokończonym formularzu i reaktywacji. Lead nurturing polega na prowadzeniu potencjalnego klienta przez decyzję za pomocą dobranych treści. Razem z segmentacją, scoringiem i zdarzeniami uruchamiającymi wiadomości pomaga skoordynować marketing ze sprzedażą1,34. W każdym scenariuszu oceń uruchomienie, przypisanie kontaktu i wynik widoczny w CRM.

  • Powitanie i onboarding: przygotuj wiadomość powitalną, przypomnienie o dokończeniu rejestracji oraz materiały edukacyjne1. GetResponse opisuje e-mail po zapisie na listę, zakupie lub porzuceniu koszyka. iPresso może reagować także na formularz, kliknięcie linku i okres nieaktywności21,38. Sprawdź, czy wiadomość dociera do właściwej osoby po właściwym zdarzeniu.
  • Lead nurturing i porzucony formularz: dopasuj treści do etapów decyzji i uruchom kontakt, gdy lead przerwie ścieżkę pozyskania. iPresso opisuje materiały edukacyjne, studia przypadku oraz łączenie e-maila, SMS-a, WhatsAppa, web push i mobile push. Producent podaje ponad 30 narzędzi i deklaruje 50% krótszy czas reakcji na klienta7,21. Oceniaj przejście do kolejnego etapu, nie tylko liczbę wysyłek.
  • Scoring i przekazanie do sprzedaży: przyznaj punkty za cechy i działania kontaktu, a potem sprawdź, czy lead trafia do handlowca34,40. Przykładowe reguły B2B przyznają 2 punkty za zapis do newslettera, 4 za formularz i 10 za pobranie e-booka. Nie są to domyślne ustawienia platform34. Positive User opisuje przekazywanie leadów z Facebook Lead Ads do pipeline’u, tworzenie deali i przypisywanie handlowca. Wymienia też widget oddzwonienia kierujący prospekta B2B do właściwej osoby24.
  • Reaktywacja i dobór czasu wysyłki: wydziel nieaktywnych odbiorców i sprawdź ich reakcję na ponowny kontakt. ActiveCampaign oferuje segmenty sugerowane przez AI i przewidywanie czasu wysyłki. Positive User udostępnia bibliotekę ponad 50 scenariuszy19,24. W osobnym zestawieniu ActiveCampaign deklaruje oszczędność 10 godzin tygodniowo i przytacza przykład 20% wzrostu zaangażowania w ciągu 6 miesięcy. Żaden z tych wyników nie jest gwarantowany w okresie próbnym6.
  • Obciążenie i zakres oferty: oszacuj liczbę zdarzeń w swojej firmie, zamiast uznawać skalę platformy za wynik testu. Synerise deklaruje obsługę 57 mld zdarzeń miesięcznie12. W ActiveCampaign plan i dodatki można dobierać oddzielnie. Podstawowa cena Positive User Marketing Automation Suite wynosi 849 zł miesięcznie, a dodatek Program lojalnościowy kosztuje 849 zł miesięcznie przy opłacie za rok z góry10,18. Usługi Profesjonalne GetResponse Enterprise są płatne dodatkowo i obejmują przejęcie części prac na platformie przez ekspertów9.

Wynik testu ma pokazać, czy scenariusz reaguje na właściwe zdarzenie, lead dociera do właściwego handlowca, a potrzebne kanały i usługi obejmuje wybrana oferta.

Źródła

  1. ↑Marketing automation B2B – przykłady działań i narzędzia – Cube Group https://cubegroup.pl/blog/marketing-automation-b2b-przyklady-dzialan-i-narzedzia/
  2. ↑HubSpot Community https://community.hubspot.com/t/95-new-apps-60-updated-apps-in-the-hubspot-app-marketplace/129617
  3. ↑GetResponse — Pricing and Service Plans https://www.getresponse.com/pricing
  4. ↑Cennik Manago AI – plany i pakiety (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl/cennik
  5. ↑Marketing Software that Grows and Converts Demand | HubSpot https://www.hubspot.com/products/marketing
  6. ↑Marketing automation for any business | ActiveCampaign https://www.activecampaign.com/
  7. ↑iPresso Marketing Automation https://www.ipresso.pl/
  8. ↑Automatyzacja, landing page’e i platforma do email marketingu https://www.getresponse.pl/
  9. ↑Cennik i plany obsługi | GetResponse https://www.getresponse.pl/pricing
  10. ↑Pricing https://www.user.com/pl/pricing
  11. ↑Brevo: Email & SMS Marketing, CRM & Automation Platform https://www.brevo.com/
  12. ↑Synerise – The World’s Most Advanced Behavioral AI Infrastructure https://www.synerise.com/
  13. ↑Die beste Plattform für die Marketingautomatisierung für Ihr Unternehmen – Zoho https://www.zoho.com/marketingautomation/
  14. ↑Pricing | SendPulse https://sendpulse.com/pricing
  15. ↑Manago AI: Customer Engagement Platform (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl
  16. ↑E-mail Marketing | Manago AI (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl/email-marketing
  17. ↑SALESmanago Support — Event: contact scoring exceeded https://support.salesmanago.com/event-contacts-score-exceeds-the-pre-determined-value/
  18. ↑Platform Pricing & Features | ActiveCampaign https://www.activecampaign.com/pricing
  19. ↑Email Marketing & Automation Software | ActiveCampaign https://www.activecampaign.com/platform/email-marketing
  20. ↑iPresso, strona rozwiązania dla e-commerce https://www.ipresso.com/enterprise/e-commerce
  21. ↑Strategie Customer Journey: Skuteczne scenariusze automatyzacji | iPresso https://www.ipresso.pl/funkcjonalnosci/scenariusze-marketing-automation
  22. ↑iPresso, strona główna oraz opis scenariuszy marketing automation https://www.ipresso.com/
  23. ↑GetResponse — Gía dịch vụ Email Marketing https://www.getresponse.com/vn/blog/gia-dich-vu-email-marketing
  24. ↑Positive User – Marketing Automation i budowanie relacji z klientami https://www.user.com/pl
  25. ↑Positive User — Marketing Automation Platform https://www.user.com/features/automation
  26. ↑Positive User — Pricing https://www.user.com/pricing
  27. ↑Pricing Plans | Brevo https://www.brevo.com/pricing/
  28. ↑Brevo Help Center — What are the limits of the Free plan? https://help.brevo.com/hc/en-us/articles/208580669-FAQs-What-are-the-limits-of-the-Free-plan
  29. ↑Email Marketing Features – Design, Send & Analyze | Brevo https://www.brevo.com/features/email-marketing/
  30. ↑Multi-Channel Marketing Automation Platform | SendPulse https://sendpulse.com/
  31. ↑Free email marketing platform | SendPulse https://sendpulse.com/features/email/email-marketing-platform
  32. ↑Marketing automation B2B | agencja AdWise https://adwise.pl/uslugi/marketing-automation/
  33. ↑Co to jest Marketing Automation? https://b2b-marketing.pl/2013/04/13/marketing-automation/
  34. ↑6 sprawdzonych przykładów automatyzacji marketingu B2B – PushAd Marketing Automation https://push-ad.com/blog/6-sprawdzonych-przykladow-automatyzacji-marketingu-b2b/
  35. ↑Ranking marketing automation 2025: jakie narzędzie do automatyzacji marketingu wybrać? » Casbeg https://casbeg.com/pl/blog/ranking-marketing-automation/
  36. ↑TOP 10 narzędzi do Automatyzacji Marketingu (Marketing Automation) https://jakwybrachosting.pl/marketing-automation-narzedzia/
  37. ↑Najlepsze narzędzia do marketing automation. https://justidea.agency/pl/artykul/ranking-narzedzi-do-marketing-automation/
  38. ↑Skuteczne Narzędzie do Email Marketingu | GetResponse https://www.getresponse.pl/funkcjonalnosci/email-marketing
  39. ↑🥇 Marketing automation dla B2B. Procesy, które warto automatyzować – Marketing w sieci – blog o marketingu internetowym! https://marketingwsieci.pl/marketing-automation-dla-b2b-procesy-ktore-warto-automatyzowac/
  40. ↑5 przykładów Marketing Automation dla B2B – Green Parrot https://greenparrot.pl/blog/5-przykladow-marketing-automation-dla-b2b

Jesteś producentem albo widzisz nieaktualną informację? Zgłoś poprawkę — odpowiadamy w ciągu 7 dni roboczych.