Spis treści 17 sekcji
Marketing SMS polega na wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych do wybranej grupy odbiorców1. Według raportu „Komunikacja SMS w Polsce” (edycja 6) 86% firm używa go jako uzupełnienia działań sprzedażowych1.
Ten ranking zestawia SMSAPI z innymi platformami dostępnymi dla firm w Polsce.
Porównanie platform do wysyłki SMS – tabela i kryteria rankingu
Przy wyborze między SMSAPI, SerwerSMS, SMSPLANET, JustSend, MessageFlow SMS (Vercom, dawniej Redlink), SMeSKom, SzybkiSMS, Brevo SMS, GetResponse SMS Marketing, Manago AI SMS (dawniej SALESmanago) i Twilio Programmable Messaging warto zestawić koszt wysyłki, obsługę kampanii oraz integracje. API łączy system firmy z usługą wysyłkową, ale nie zastępuje panelu do prowadzenia kampanii.
Tabela pokazuje stawki netto za 1 SMS; zakresy cen wynikają z warunków poszczególnych usług2.
| Platforma | Stawka netto za SMS | Liczby i warunki podane w materiałach |
|---|---|---|
| 1SMSAPI | Od 0,11 do 0,17 zł | Umowa na 12 miesięcy albo bezterminowa |
| 2SerwerSMS | Od 0,10 do 0,19 zł | 100 wiadomości na start, Short Code 4301 i 14 dni testów |
| 3SMSPLANET | Od 0,08 do 0,12 zł | Przy API widnieje wartość 99,997% ze znakiem zapytania |
| 4JustSend | Basic 0,07 zł; Dynamic 0,09 zł | 50 SMS-ów za 0,00 zł na start; SMS Dynamic 0,09 zł netto, Unique 0,08 zł netto, zagraniczny EU+UK 0,35 zł netto, Voice 0,15 zł netto |
| 5MessageFlow SMS | Nie wynika z przytoczonego zapisu | Materiał dla nowych klientów wymienia okres 6 miesięcy oraz zapis „Liczba wiadomości: 0 PLN”; nie jest to cena pojedynczego SMS-a |
| 6SMeSKom | – | 3 miesiące testów i 20 SMS-ów gratis |
| 7SzybkiSMS | Kwoty nieprzypisane do typów wiadomości | Przy progu powyżej 10 000,00 zł podano 0,50 zł, 0,06 zł i 0,07 zł, bez przypisania kwot do typów wiadomości w przytoczonym fragmencie |
| 8Brevo SMS | – | Materiały wymieniają plan bezpłatny i rozliczenie roczne oznaczone −10% |
| 9GetResponse SMS Marketing | – | 14 dni bezpłatnego dostępu do funkcji premium |
| 10Manago AI SMS | – | Przykładowy warunek segmentacji: zakup w ostatnich 180 dniach |
| 11Twilio Programmable Messaging | – | W materiałach podano 3% wzrostu liczby doręczonych wiadomości i 15% poprawy produktywności zespołów programistycznych |
Dane w tabeli: 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
Tabela łączy różne rodzaje danych: ceny wiadomości, progi wydatków, okresy testowe i parametry podawane przez dostawców. Nie należy czytać jej jak jednolitego cennika. SMSAPI pokazuje przykładową kampanię z rabatem 50% przy zamówieniu za co najmniej 400 zł – to warunki promocji, nie koszt wysyłki14.
SerwerSMS podaje skalę 3 miliardów wiadomości mobilnych rocznie, a SMSPLANET informuje o 5 latach działalności na rynku SMS; żadna z tych liczb nie określa stawki za kampanię3,4.
Znaczenie ma też pole nadawcy, czyli nazwa lub numer widoczny u odbiorcy. Osobną kwestią jest komunikacja dwukierunkowa, dzięki której odbiorca może odpowiedzieć. SzybkiSMS opisuje dwukierunkowy czat RCS z załącznikami do 100 MB; RCS rozszerza możliwości zwykłej wiadomości tekstowej15.
Poniższe wskaźniki pochodzą z materiałów dostawców. Nie są cenami ani wspólnym pomiarem skuteczności platform.
| Produkt lub materiał | Podany wskaźnik |
|---|---|
| Brevo SMS | 97% zasięgu kanału |
| GetResponse SMS Marketing | Ponad 98% otwarć SMS-ów |
| Materiał Manago AI SMS | Średni wskaźnik otwarć e-maili wynoszący 37%, zestawiony z odczytem SMS-ów |
Dane w tabeli: 10,16,17
Werdykt: stawki JustSend dają punkt odniesienia przy porównywaniu kosztu pojedynczych wiadomości. Wybór platformy wymaga jednak uwzględnienia pola nadawcy, odpowiedzi odbiorców, integracji i automatyzacji.
JustSend podaje ceny netto za pojedynczą wiadomość: SMS Basic 0,07 zł, Unique 0,08 zł i Dynamic 0,09 zł5.
SMSAPI
- Stawka netto za SMS
- Od 0,11 do 0,17 zł
- Liczby
- Umowa na 12 miesięcy albo bezterminowa
W skrócie
- Przykładowe wiadomości mówią o promocji dla klubowiczów z rabatem 20% i konsultacji ortodontycznej za 99 zł z kartą stałego klienta.
- Przy zasileniu od 49,00 do 499,99 zł wynosi 0,17 zł netto za SMS, a powyżej 10 000 zł spada do 0,11 zł netto za SMS.
- Minimalne zasilenie to 49 zł. Osobno naliczana miesięczna opłata subskrypcyjna za dostęp do serwisu wynosi 49 zł netto.
- Koszty numerów do odbierania wiadomości pokazuje tabela.Wiadomość głosowa VMS rozliczana w jednostce 20 sekund kosztuje 0,10 zł netto.

SMSAPI pasuje do firmy, która chce prowadzić kampanie w panelu albo wysyłać wiadomości z własnego systemu przez API. Opis produktu skupia się na komunikacji mobilnej: masowej wysyłce, integracjach i odbiorze SMS-ów14. To inny zakres niż w platformie marketingowej obejmującej wiele kanałów.
W budżecie trzeba rozdzielić stawkę zależną od doładowania, miesięczną opłatę za dostęp i koszt numerów odbiorczych2.
SMSAPI: funkcje potwierdzone u producenta
SMSAPI oferuje panel klienta, API i gotowe integracje do masowej wysyłki. Połączenie z systemem firmy może automatyzować powiadomienia, obsługę klientów i działania marketingowe14. Producent wymienia skrócone linki, odbiór SMS-ów oraz HLR, czyli sprawdzanie informacji o numerze w sieci komórkowej14. Deklaruje zgodność usługi z RODO; za wykorzystanie kontaktów w kampanii nadal odpowiada firma14.
W cenniku SMSAPI pojedynczy SMS kosztuje od 0,17 zł netto przy doładowaniach od 49 zł. Sprawdzenie numeru w HLR kosztuje 0,05 zł netto2.
Przykładowe wiadomości mówią o promocji dla klubowiczów z rabatem 20% i konsultacji ortodontycznej za 99 zł z kartą stałego klienta. Są to ceny i warunki ofert dla odbiorców, nie stawki za SMS14.
SMSAPI opisuje również automatyczne wysyłanie kodów weryfikacyjnych przy rejestracji w serwisie w 150 krajach. Takie wiadomości mają charakter transakcyjny, a nie reklamowy14.
SMSAPI: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Stawka SMS w SMSAPI zależy od kwoty ostatniego pojedynczego doładowania. Przy zasileniu od 49,00 do 499,99 zł wynosi 0,17 zł netto za SMS, a powyżej 10 000 zł spada do 0,11 zł netto za SMS2. Minimalne zasilenie to 49 zł. Osobno naliczana miesięczna opłata subskrypcyjna za dostęp do serwisu wynosi 49 zł netto2.
Cennik rozróżnia umowę na 12 miesięcy i umowę bezterminową. Koszty numerów do odbierania wiadomości pokazuje tabela2.
Wiadomość głosowa VMS rozliczana w jednostce 20 sekund kosztuje 0,10 zł netto2.
| Numer odbiorczy | Umowa na 12 miesięcy | Umowa bezterminowa |
|---|---|---|
| Dedykowany 9-cyfrowy numer odbiorczy z MMS | 149 zł | 199 zł |
| Odbiorczy Short Code z prefiksem | 199 zł | 299 zł |
SMSAPI: dla jakiej firmy ma sens?
SMSAPI warto rozważyć, gdy firma potrzebuje zarówno panelu kampanii, jak i integracji z systemem obsługi klientów14. Budżet powinien obejmować stawkę wynikającą z pojedynczego zasilenia oraz 49 zł netto miesięcznie za dostęp. Jeśli firma chce odbierać odpowiedzi, dolicza też koszt wybranego numeru odbiorczego2.
Obsługa kodów rejestracyjnych w 150 krajach nie przesądza o wyborze narzędzia do marketingu SMS przez firmę wysyłającą wyłącznie takie kody14.
Werdykt: SMSAPI łączy panel z integracjami, ale koszt kampanii zależy również od doładowania i usług odbiorczych2,14. Minimalne doładowanie prepaid wynosi 49 zł netto. Miesięczna opłata subskrypcyjna w modelu postpaid to 49 zł netto2.
SerwerSMS
- Stawka netto za SMS
- Od 0,10 do 0,19 zł
- Liczby
- 100 wiadomości na start, Short Code 4301 i 14 dni testów
W skrócie
- Producent deklaruje aktualizację 99% raportów w ciągu 1 sekundy oraz 100% bezpośredniej integracji ze wszystkimi sieciami GSM w Polsce.
- Podanie numeru w module testowym powoduje jednorazową wysyłkę wiadomości demonstracyjnej.W postpaid MMS do Polski kosztuje 0,30–0,40 zł netto za sztukę.
- Stawka za SMS wynosi 0,10–0,19 zł netto, zależnie od pakietu.
- Producent podaje czasy reakcji na zgłoszenia standardowe w poszczególnych wariantach obsługi: 24 godziny, 8 godzin, 1 godzinę i 30 minut.

SerwerSMS i SMSAPI służą firmowej wysyłce wiadomości. W przypadku SerwerSMS warto przyjrzeć się raportowaniu, dostępnym kanałom i czasom reakcji wsparcia. Producent deklaruje aktualizację 99% raportów w ciągu 1 sekundy oraz 100% bezpośredniej integracji ze wszystkimi sieciami GSM w Polsce3. To deklaracje producenta, nie wyniki testu porównawczego.
SerwerSMS: funkcje potwierdzone u producenta
SerwerSMS obsługuje wysyłki mobilne. Producent pokazuje także wysyłkę MMS na numery z prefiksami +48, +44 i +333. W prezentowanym interfejsie Viber z prefiksem +48 oraz WhatsApp i RCS z prefiksami +48, +44 i +33 są oznaczone „wkrótce”. Nie można więc uznać ich za dostępne kanały wysyłki3. Podanie numeru w module testowym powoduje jednorazową wysyłkę wiadomości demonstracyjnej3.
W postpaid MMS do Polski kosztuje 0,30–0,40 zł netto za sztukę. Stawka za SMS wynosi 0,10–0,19 zł netto, zależnie od pakietu18.
SerwerSMS przytacza również dane o samym kanale: 94% osób używa SMS-ów na co dzień, 89% przedsiębiorców uważa je za skuteczne narzędzie biznesowe, a 77% konsumentów chce otrzymywać wiadomości od ulubionych marek3.
Wskaźnik 94% odnosi się do osób zadowolonych z konwersji sprzedażowej z marketingu SMS. Żadna z tych wartości nie prognozuje wyniku kampanii w SerwerSMS3.
SerwerSMS: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Na start SerwerSMS daje 100 bezpłatnych wiadomości, Short Code 4301 oraz 14 dni testów. Producent deklaruje aktywację w 5 minut19. Short Code jest skróconym numerem do odbierania wiadomości.
Pakiet testowy określa czas korzystania i pulę wiadomości, ale nie stawkę za SMS po testach.
Producent podaje czasy reakcji na zgłoszenia standardowe w poszczególnych wariantach obsługi: 24 godziny, 8 godzin, 1 godzinę i 30 minut. Przy zgłoszeniach krytycznych są to odpowiednio 8 godzin, 4 godziny, 30 minut i 15 minut19. Mowa o warunkach wsparcia, nie o cenach wiadomości.
SerwerSMS: dla jakiej firmy ma sens?
SerwerSMS może odpowiadać firmie, która chce wypróbować wysyłkę na puli 100 wiadomości oraz ocenić raporty i obsługę zgłoszeń3,19. Zespoły potrzebujące szybkiego wsparcia mogą porównać warianty z reakcją na zgłoszenie krytyczne w 30 lub 15 minut [[FNA CA]].
Przy planowaniu kampanii w RCS, WhatsApp lub Viber nie należy opierać decyzji na kanałach oznaczonych „wkrótce”3.
Werdykt: SerwerSMS podaje konkretne parametry raportowania i warianty wsparcia; pakiet startowy pozwala wypróbować wysyłkę przed większą kampanią3,19. Obejmuje 100 darmowych wiadomości (po 25 SMS ECO+, SMS FULL, MMS i VMS) przez 14 dni testowych20.
SMSPLANET
- Stawka netto za SMS
- Od 0,08 do 0,12 zł
- Liczby
- Przy API widnieje wartość 99,997% ze znakiem zapytania
W skrócie
- Przy wolumenie powyżej 500 tysięcy spadają do 0,08 zł.
- Numery 2way SMS pozwalają zarówno wysyłać wiadomości, jak i odbierać odpowiedzi.Przy API widnieje wartość 99,997%, a przy panelu klienta 99,996%; obie mają znak zapytania.
- Dla pakietu 1500 wiadomości SMSPLANET podaje stawki 0,10 zł i 0,12 zł za wiadomość.
- Cennik wymienia też aktywację za 60 zł netto jednorazowo, utrzymanie numeru za 60 zł netto miesięcznie i minimalną umowę na 6 miesięcy.

SMSPLANET i SerwerSMS obsługują firmową wysyłkę SMS. SMSPLANET rozdziela jednak SMS PRO, z polem nadawcy i komunikacją jednokierunkową, od SMS ECO, który umożliwia odpowiedź21. Firma musi więc wybrać typ wiadomości, sposób rozliczenia i numer do odbierania odpowiedzi.
Stawki prepaid w SMSPLANET zaczynają się od 0,12 zł netto za SMS PRO i SMS ECO przy zakupie 1–4999 wiadomości. Przy wolumenie powyżej 500 tysięcy spadają do 0,08 zł22.
SMSPLANET: funkcje potwierdzone u producenta
SMSPLANET zapewnia panel klienta i SMS API oraz rozwija integracje platformy4. Numery 2way SMS pozwalają zarówno wysyłać wiadomości, jak i odbierać odpowiedzi21.
Przy API widnieje wartość 99,997%, a przy panelu klienta 99,996%; obie mają znak zapytania. Nie są więc gwarancją dostępności usługi4.
Żadna z tych deklaracji nie pomaga rozstrzygnąć, czy firmie potrzebna jest wysyłka jednokierunkowa, czy odbiór odpowiedzi.
SMSPLANET: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Dla pakietu 1500 wiadomości SMSPLANET podaje stawki 0,10 zł i 0,12 zł za wiadomość. Przytoczone pozycje nie wskazują jednoznacznie, którą przypisać do SMS PRO, a którą do SMS ECO21.
Można wybrać PrePaid, czyli przedpłatę, albo PostPaid, czyli płatność po okresie rozliczeniowym. W PostPaid faktura obejmuje wysłane SMS-y, a stawka zależy od ich liczby21.
Współdzielony numer 9-cyfrowy jest dostępny na koncie bez dodatkowej opłaty21. Cennik wymienia też aktywację za 60 zł netto jednorazowo, utrzymanie numeru za 60 zł netto miesięcznie i minimalną umowę na 6 miesięcy. Tych pozycji nie należy doliczać do bezpłatnego numeru współdzielonego21. MMS kosztuje 0,98 zł netto za każde rozpoczęte 100 kB, przekierowanie połączenia 0,08 zł netto za każdą rozpoczętą minutę, a zestawienie połączenia 0,08 zł netto21.
Przy „cenach indywidualnych” SMSPLANET podaje numer kontaktowy +48 573 568 99921.
SMSPLANET: dla jakiej firmy ma sens?
SMSPLANET warto rozważyć, jeśli firma wybiera między kampanią z polem nadawcy a wiadomościami, na które odbiorca może odpowiedzieć21. Dla 1500 wiadomości różnica między stawkami 0,10 zł i 0,12 zł ma znaczenie, lecz typ SMS-a decyduje również o sposobie komunikacji21.
Jeżeli potrzebny jest własny numer odbiorczy, kalkulacja musi uwzględniać aktywację i miesięczne utrzymanie. Bezpłatny numer współdzielony ma inne warunki21.
Werdykt: SMSPLANET daje wybór między polem nadawcy a komunikacją dwukierunkową. Na koszt wpływają także sposób rozliczenia i rodzaj numeru21. SMS PRO z polem nadawcy kosztuje 0,12 zł netto w prepaid (od 0,10 zł w postpaid) dla 1–4999 wiadomości; samo pole nadawcy jest bezpłatne22.
JustSend
- Stawka netto za SMS
- Basic 0,07 zł; Dynamic 0,09 zł
- Liczby
- 50 SMS-ów za 0,00 zł na start; SMS Dynamic 0,09 zł netto, Unique 0,08 zł netto, zagraniczny EU+UK 0,35 zł netto, Voice 0,15 zł netto
W skrócie
- Przy porównaniu liczą się też pole nadawcy, integracja i rozliczanie dłuższych treści.Ceny netto JustSend od pierwszej wiadomości wynoszą: Basic 0,07 zł, Unique 0,08 zł, Dynamic 0,09 zł i Voice 0,15 zł.
- Z dostawcą można skontaktować się telefonicznie w dni robocze od 9:00 do 16:00.

JustSend i SMSPLANET pozwalają dobrać rodzaj wiadomości do kampanii. JustSend podaje stałe stawki dla poszczególnych typów SMS-ów już od pojedynczej wysyłki5. Przy porównaniu liczą się też pole nadawcy, integracja i rozliczanie dłuższych treści.
Ceny netto JustSend od pierwszej wiadomości wynoszą: Basic 0,07 zł, Unique 0,08 zł, Dynamic 0,09 zł i Voice 0,15 zł5.
JustSend: funkcje potwierdzone u producenta
API JustSend umożliwia połączenie wysyłki SMS ze stroną internetową lub aplikacją5. Producent wymienia zastosowania obejmujące kody dostępowe i rabatowe, weryfikację numeru, kupony, konkursy, loterie oraz programy lojalnościowe5.
Wspomina też o powiadomieniach dla pracowników, autoryzacji płatności i przypomnieniach o ratach. Te wiadomości operacyjne nie są kampaniami marketingowymi5.
W JustSend można połączyć treść w wiadomość liczącą maksymalnie 7 SMS-ów. Limit wynosi 1071 znaków bez polskich liter albo 469 znaków z polskimi literami5. Dla wiadomości wieloczęściowej bez znaków specjalnych producent podaje 153 znaki na część; długość wpływa więc na koszt kampanii5.
Konto tworzy się przy użyciu adresu e-mail i hasła, a warunki korzystania określa regulamin5.
JustSend: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Oferta startowa JustSend obejmuje 50 SMS-ów za 0,00 zł. Usługa nie wymaga abonamentu ani deklarowania liczby wysyłanych wiadomości5. Konto nie ma daty ważności, a producent deklaruje stałą cenę od pierwszego SMS-a5.
Cennik rozróżnia stawki netto i liczby wiadomości zależnie od typu wysyłki5.
| Typ wiadomości | Cena netto za sztukę | Liczba wiadomości podana w cenniku |
|---|---|---|
| SMS Dynamic – własny nadawca | 0,09 zł | 452 SMS-y |
| SMS Unique – stały nadawca | 0,08 zł | 508 SMS-ów |
| SMS zagraniczny EU+UK – własny nadawca | 0,35 zł | 116 SMS-ów |
| SMS Voice – na numery komórkowe i stacjonarne | 0,15 zł | – |
Dane w tabeli: 5
JustSend: dla jakiej firmy ma sens?
JustSend może odpowiadać firmie prowadzącej kampanie nieregularnie: nie ma abonamentu ani minimalnej liczby SMS-ów5. Dynamic pozwala użyć własnego nadawcy, a Unique stałego; wysyłka do EU+UK ma osobną stawkę5.
Dłuższa treść może zostać podzielona na części, więc sama cena za sztukę z tabeli nie wystarczy do kalkulacji5. Z dostawcą można skontaktować się telefonicznie w dni robocze od 9:00 do 16:005. SMS do krajów UE i Wielkiej Brytanii kosztuje w JustSend 0,35 zł netto za wiadomość5.
Werdykt: JustSend pozwala łatwo oszacować koszt sporadycznej wysyłki dzięki stawkom za typ SMS-a i brakowi abonamentu. Przy długich wiadomościach trzeba jeszcze policzyć wysyłane części5.
MessageFlow SMS (Vercom, dawniej Redlink)
- Stawka netto za SMS
- Nie wynika z przytoczonego zapisu
- Liczby
- Materiał dla nowych klientów wymienia okres 6 miesięcy oraz zapis „Liczba wiadomości: 0 PLN”; nie jest to cena pojedynczego SMS-a
W skrócie
- MessageFlow podaje minimalny abonament 2000 zł miesięcznie, w całości do wykorzystania na wysyłki.
- Konto testowe MessageFlow SMS działa przez 30 dni i obejmuje bezpłatną wysyłkę 100 SMS-ów na polskie numery oraz 100 e-maili.
- Najniższy plan subskrypcyjny MessageFlow, Starter, kosztuje 399 PLN miesięcznie.
- W elastycznym Mix and Match minimalny abonament wynosi 2000 PLN miesięcznie.

MessageFlow SMS i JustSend obsługują firmową wysyłkę wiadomości. MessageFlow jest skierowany również do zespołów, które łączą SMS z innymi kanałami komunikacji23.
Różnice dotyczą rozliczenia, personalizacji i raportów. MessageFlow podaje minimalny abonament 2000 zł miesięcznie, w całości do wykorzystania na wysyłki6.
MessageFlow SMS (Vercom, dawniej Redlink): funkcje potwierdzone u producenta
MessageFlow SMS pozwala dostosować wiadomość do klienta, produktu, oferty lub etapu ścieżki zakupowej. Umożliwia też śledzenie doręczenia i reakcji odbiorcy23. Producent opisuje mobile push jako sposób kontaktu z aktywnymi użytkownikami aplikacji, a SMS jako wzmocnienie komunikatu lub ponowny kontakt po braku reakcji23.
Wymienia kampanie sprzedażowe, obsługę klienta i wiadomości transakcyjne, w tym kody jednorazowe. Kody nie są kampanią marketingową23.
Dashboard, czyli panel wyników, pokazuje KPI, trendy, raport według IP, filtry i wykaz zagrożonych wiadomości. Pozwala także eksportować CSV; retencja danych wynosi 90 dni6. Producent deklaruje certyfikowane bezpośrednie połączenia z operatorami i ochronę marki przez Tarczę 36023.
Opisuje środowisko jako zgodne z wymaganiami NIS2, DORA i standardami ISO. Podaje też, że pomaga 140 tysiącom marek w komunikacji23.
MessageFlow SMS (Vercom, dawniej Redlink): cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Konto testowe MessageFlow SMS działa przez 30 dni i obejmuje bezpłatną wysyłkę 100 SMS-ów na polskie numery oraz 100 e-maili6. Zestawienie cenowe zawiera poniższe opłaty miesięczne. Przy pozycji „liczba wiadomości” widnieje 0 zł; nie oznacza to ceny pojedynczego SMS-a6.
Materiał wspomina też o „pierwszych 6 miesiącach dla nowych klientów”, nie przypisując tego zapisu do konkretnej opłaty w przytoczonym fragmencie6.
| Pozycja w zestawieniu | Kwota miesięczna |
|---|---|
| Minimalny abonament do wykorzystania na wysyłki | 2000 zł |
| Każdy adres IP | 129 zł |
| Każdy użytkownik | 14 zł |
| Każda nazwa nadawcy | 49 zł |
| Każde 1000 kontaktów | 6,99 zł |
Dane w tabeli: 6
MessageFlow SMS (Vercom, dawniej Redlink): dla jakiej firmy ma sens?
MessageFlow SMS pasuje do regularnych wysyłek łączonych z komunikacją w aplikacji i analizą reakcji klientów23. Minimalny abonament pomaga określić miesięczny budżet, ale użytkownicy, nazwy nadawcy i baza kontaktów mogą generować osobne opłaty6.
Wiadomości marketingowe powinny trafiać do osób, które zgodziły się na kontakt; producent wskazuje ten warunek w opisie SMS marketingu23. Najniższy plan subskrypcyjny MessageFlow, Starter, kosztuje 399 PLN miesięcznie. W elastycznym Mix and Match minimalny abonament wynosi 2000 PLN miesięcznie6.
Werdykt: MessageFlow SMS odpowiada zespołom prowadzącym kampanie wielokanałowe, jeśli skala wysyłek uzasadnia abonament i opłaty za używane zasoby6,23.
SMeSKom
- Stawka netto za SMS
- –
- Liczby
- 3 miesiące testów i 20 SMS-ów gratis
W skrócie
- Wiadomości z pakietu miesięcznego są ważne przez 3 kolejne miesiące.
- Przy nieregularnych kampaniach liczy się 3-miesięczna ważność SMS-ów z pakietu miesięcznego.

SMeSKom i MessageFlow SMS służą firmowej komunikacji mobilnej, ale SMeSKom opisuje przede wszystkim bramkę SMS. Oferuje konta użytkowników i osobną usługę komunikacji dwukierunkowej7.
Przed wyborem warto porównać odbieranie wiadomości, zarządzanie uprawnieniami oraz ważność SMS-ów z pakietu miesięcznego7,24.
SMeSKom: funkcje potwierdzone u producenta
Administrator SMeSKom może tworzyć subkonta i przyznawać użytkownikom dostęp do uruchomionych usług SMS7. Odbieranie SMS-ów działa tylko w usłudze komunikacji dwukierunkowej. Sama możliwość wysyłki nie oznacza zatem, że firma przyjmie odpowiedzi7.
W menu producent wymienia API, MySQL, SOAP, aplikację WWW i sms2email. Ten wykaz nie wyjaśnia zakresu każdej integracji7.
SMeSKom: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
SMeSKom daje 3 miesiące darmowych testów i 20 SMS-ów gratis7. Wiadomości z pakietu miesięcznego są ważne przez 3 kolejne miesiące. SMS międzynarodowy kosztuje 40 gr netto24.
Czas testów i ważność zakupionych wiadomości to dwa odrębne warunki.
SMeSKom: dla jakiej firmy ma sens?
SMeSKom może sprawdzić się tam, gdzie kilka osób korzysta z bramki i potrzebuje różnych uprawnień7. Przy nieregularnych kampaniach liczy się 3-miesięczna ważność SMS-ów z pakietu miesięcznego. Odbieranie odpowiedzi wymaga natomiast usługi komunikacji dwukierunkowej7,24.
Dla kampanii zagranicznej podana stawka wynosi 40 gr netto za SMS międzynarodowy24.
Werdykt: SMeSKom daje zespołowi subkonta i kontrolę uprawnień, lecz odbieranie odpowiedzi zależy od wybranej usługi7.
SzybkiSMS

- Stawka netto za SMS
- Kwoty nieprzypisane do typów wiadomości
- Liczby
- Przy progu powyżej 10 000,00 zł podano 0,50 zł, 0,06 zł i 0,07 zł, bez przypisania kwot do typów wiadomości w przytoczonym fragmencie

SzybkiSMS i SMeSKom umożliwiają firmową wysyłkę wiadomości. SzybkiSMS przedstawia więcej sposobów dostępu do usługi: panel, REST API i MAIL2SMS15.
Przy wyborze warto zestawić uruchamianie kampanii, odbieranie odpowiedzi i miesięczne rozliczenie.
SzybkiSMS: funkcje potwierdzone u producenta
Z panelu SzybkiSMS można wysyłać wiadomości pojedynczo lub masowo. Dostępne są też REST API i MAIL2SMS, które przekształca treść e-maila skierowanego do bramki w SMS15. Producent opisuje moduły do automatyzacji powiadomień, raporty statusów oraz odbiór odpowiedzi przez SMS2WAY i dedykowane numery 9-cyfrowe15.
Dla wysyłki z własnym polem nadawcy deklaruje przepustowość do 5000 wiadomości na sekundę. Zasięg usługi obejmuje 945 sieci w 217 krajach15.
SzybkiSMS przedstawia również dwukierunkowy czat RCS z załącznikami do 100 MB15. Wymienia marketing, powiadomienia transakcyjne i zabezpieczenia 2FA, czyli potwierdzanie tożsamości dodatkowym kodem. Nie są to jednak różne nazwy tej samej kampanii reklamowej15.
Dostawca podaje wpis do Rejestru Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych pod numerem 9338 oraz do wykazu integratorów usług SMS dla podmiotów publicznych pod numerem 115.
SzybkiSMS: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Minimalna opłata w SzybkiSMS wynosi 100,00 zł netto miesięcznie i w całości służy do opłacenia wysyłki8.
Dla dwóch progów cennik pokazuje po trzy kwoty. W przytoczonym fragmencie kolumn nie przypisano do rodzajów wiadomości8.
| Próg kwotowy | Wartość w kolumnie 1 | Wartość w kolumnie 2 | Wartość w kolumnie 3 |
|---|---|---|---|
| Powyżej 7000,00 zł | 0,50 zł | 0,08 zł | 0,12 zł |
| Powyżej 10 000,00 zł | 0,50 zł | 0,06 zł | 0,07 zł |
Dane w tabeli: 8
SzybkiSMS: dla jakiej firmy ma sens?
SzybkiSMS warto wziąć pod uwagę, gdy firma uruchamia wysyłki z panelu i własnego systemu, a odpowiedzi odbiera przez SMS2WAY15. Deklarowane do 5000 wiadomości na sekundę ma znaczenie przy dużej kampanii. Dla sporadycznych wysyłek ważniejsza może być minimalna opłata 100,00 zł netto miesięcznie8,15.
Werdykt: SzybkiSMS łączy kilka sposobów integracji z komunikacją dwukierunkową. Jego miesięczny próg trzeba odnieść do planowanej skali wysyłki.
Brevo SMS
4,5/5
- Stawka netto za SMS
- –
- Liczby
- Materiały wymieniają plan bezpłatny i rozliczenie roczne oznaczone −10%

Brevo SMS działa w szerszej platformie marketingowej, podczas gdy SzybkiSMS skupia się na bramce i integracjach wysyłkowych. Dla firmy rozważającej Brevo istotne są kampanie prowadzone obok innych działań, zarządzanie markami oraz rozliczanie SMS-ów.
Według producenta z Brevo korzysta na świecie ponad 600 000 klientów. Ta liczba nie mówi nic o koszcie ani wyniku kampanii SMS9.
Brevo SMS: funkcje potwierdzone u producenta
Brevo SMS jest kanałem kampanii mobilnych w ofercie platformy. Producent podaje 97% rynku jako zasięg kanału; nie jest to gwarancja doręczenia konkretnego SMS-a16. Brevo wymienia też tworzenie stron kampanii bez programisty, zarządzanie wieloma jednostkami i markami z konta nadrzędnego oraz funkcje e-commerce. Należą do nich rekomendacje AI, powiadomienia o ponownej dostępności produktów i kupony9.
To możliwości platformy Brevo, a nie automatycznie samej usługi SMS.
Oferta obejmuje Brevo Mobile Wallet do obsługi cyfrowych kart lojalnościowych, voucherów, biletów i powiadomień portfela mobilnego9.
Pomoc e-mailowa oraz wsparcie specjalisty od dostarczalności e-maili, czyli trafiania poczty do skrzynki odbiorczej, dotyczą platformy i e-maili. Nie określają doręczania SMS-ów9.
Brevo SMS: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Bezpłatny plan platformy Brevo i wysyłkę przez Brevo SMS trzeba rozliczać osobno. Producent oferuje „Free forever” bez podawania karty oraz oznacza rozliczenie roczne rabatem 10%9. Nie oznacza to darmowych SMS-ów ani rabatu od ceny pojedynczej wiadomości.
Koszt kampanii zależy od stawki za wysyłkę SMS, nie tylko od ceny dostępu do konta.
Brevo SMS: dla jakiej firmy ma sens?
Brevo SMS może odpowiadać firmie, która prowadzi kampanie mobilne obok działań e-commerce i zarządza wieloma markami z jednej platformy9.
Gdy najważniejszy jest koszt masowej wysyłki, 97% zasięgu kanału nie zastępuje kalkulacji ceny wiadomości ani analizy doręczeń16.
Werdykt: Brevo SMS warto oceniać jako część platformy wielokanałowej. Bezpłatne konto nie oznacza bezpłatnej wysyłki SMS9.
GetResponse SMS Marketing
4,5/5
- Stawka netto za SMS
- –
- Liczby
- 14 dni bezpłatnego dostępu do funkcji premium
W skrócie
- GetResponse podaje ponad 98% otwarć SMS-ów, 19% klikalności linków oraz odczytanie 97% wiadomości w ciągu pierwszych 15 minut.
- Cena planu platformy nadal nie jest ceną pojedynczej wiadomości.Przytoczona przez producenta wypowiedź o wzroście obrotów o 72% opisuje konkretne doświadczenie, nie prognozę dla kolejnej firmy.

GetResponse SMS Marketing i Brevo SMS włączają wiadomości tekstowe do platform marketingowych, zamiast działać jako samodzielne bramki. GetResponse opisuje uruchamianie SMS-ów na podstawie danych kontaktów i zachowania odbiorców oraz raportowanie kosztów kampanii10.
Cena planu platformy i koszt wysłanych wiadomości to osobne pozycje.
GetResponse SMS Marketing: funkcje potwierdzone u producenta
GetResponse SMS Marketing może automatycznie uruchamiać kampanie według warunków, zachowania użytkowników i danych kontaktowych. Wiadomości da się włączyć w cykle automation, czyli zaplanowane sekwencje działań marketingowych10. Raporty podsumowują koszty kampanii10.
Producent publikuje także 7 pomysłów na kampanie SMS wraz z instrukcjami. To materiały pomocnicze, nie osobne funkcje usługi10.
GetResponse podaje ponad 98% otwarć SMS-ów, 19% klikalności linków oraz odczytanie 97% wiadomości w ciągu pierwszych 15 minut10. Producent pisze też, że przez większość czasu SMS-y są czytane w pierwszych 5 minutach10.
To wskaźniki z materiałów dostawcy, a nie obietnica wyniku kampanii danej firmy.
GetResponse SMS Marketing: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
GetResponse SMS Marketing występuje obok planów całej platformy. Kwoty w tabeli dotyczą miesięcznej ceny planu przy rozliczeniu rocznym; nie są stawkami za SMS25.
Konto darmowe zapewnia przez pierwsze 14 dni dostęp do funkcji premium, przy ograniczeniach dotyczących między innymi wiadomości i automatyzacji marketingu25.
| Plan platformy | Cena miesięczna przy rozliczeniu rocznym |
|---|---|
| Starter | 13,12 € |
| Marketer | 44,28 € |
| Creator | 50,84 € |
| Enterprise | Wycena indywidualna |
Dane w tabeli: 25
Cennik podaje oszczędności przy opłacie rocznej „do 35 €” i „do 117 €”. Przytoczony fragment nie przypisuje tych kwot do konkretnych planów25. Starter służy według opisu do budowania listy kontaktów i e-mail marketingu opartego na AI; opis nie potwierdza dostępu do SMS Marketing25.
Platforma podaje też limity nagrań 3 godziny i 20 godzin oraz możliwość tworzenia dowolnej liczby stron docelowych. Nie są to limity SMS-ów25.
GetResponse SMS Marketing: dla jakiej firmy ma sens?
GetResponse SMS Marketing pasuje do zespołu, który wiąże SMS-y z zachowaniem odbiorców i danymi kontaktów, zamiast prowadzić jednorazowe wysyłki10. Raport kosztów ułatwia kontrolę wydatków na kampanię. Cena planu platformy nadal nie jest ceną pojedynczej wiadomości10,25.
Przytoczona przez producenta wypowiedź o wzroście obrotów o 72% opisuje konkretne doświadczenie, nie prognozę dla kolejnej firmy25.
Werdykt: GetResponse SMS Marketing warto oceniać jako część automatyzacji kampanii. Dostęp do platformy i wysyłkę wiadomości należy liczyć oddzielnie.
Manago AI SMS (dawniej SALESmanago)

- Stawka netto za SMS
- –
- Liczby
- Przykładowy warunek segmentacji: zakup w ostatnich 180 dniach
W skrócie
- Producent przytacza 45% średniego wskaźnika odpowiedzi na oferty SMS wobec poniżej 1% dla e-maili.
- Podaje również średni wskaźnik otwarć e-maili wynoszący 37%.Te liczby opisują kanały komunikacji w materiałach dostawcy.
- Producent podaje 36% wzrostu sprzedaży przypisanej ostatniemu kliknięciu, ale wartość ta nie prognozuje wyniku każdej firmy.

Manago AI SMS i GetResponse SMS Marketing włączają wiadomości tekstowe w automatyzację marketingu. Manago AI opisuje również kierowanie odpowiedzi klientów do procesów, ścieżek komunikacji lub obsługi klienta17.
Manago AI to nowa nazwa SALESmanago, a nie nazwa osobnego planu SMS17.
Manago AI SMS (dawniej SALESmanago): funkcje potwierdzone u producenta
Manago AI SMS zbiera odpowiedzi na wiadomości i automatycznie przypisuje rozmowy do odpowiednich procesów lub obsługi klienta17. W przykładach segmentacji, czyli doboru odbiorców według ich działań, producent wymienia zakup i dodanie produktu do koszyka w ostatnich 180 dniach11.
Kampania opiera się tu na zachowaniu klienta, a nie na wysyłce do całej bazy.
Producent przytacza 45% średniego wskaźnika odpowiedzi na oferty SMS wobec poniżej 1% dla e-maili. Podaje również średni wskaźnik otwarć e-maili wynoszący 37%17.
Te liczby opisują kanały komunikacji w materiałach dostawcy. Nie gwarantują wyników kampanii klienta Manago AI.
Manago AI SMS (dawniej SALESmanago): cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
W ofercie Manago AI SMS wymieniono rozliczenia miesięczne, roczne, dwuletnie i trzyletnie11.
Są to okresy zobowiązania, a nie ceny za wiadomość. Porównując usługę z bramką SMS, trzeba osobno potraktować dostęp do platformy i koszt kampanii.
Manago AI SMS (dawniej SALESmanago): dla jakiej firmy ma sens?
Manago AI SMS może odpowiadać firmie, która kieruje oferty do segmentów klientów i przekazuje ich odpowiedzi do dalszej obsługi11,17.
Ważna jest tu możliwość powiązania rozmowy z procesem sprzedażowym. Producent podaje 36% wzrostu sprzedaży przypisanej ostatniemu kliknięciu, ale wartość ta nie prognozuje wyniku każdej firmy17.
Werdykt: Manago AI SMS służy kampaniom opartym na zachowaniu klientów oraz obsłudze ich odpowiedzi, nie tylko jednorazowym wysyłkom.
Twilio Programmable Messaging

- Stawka netto za SMS
- –
- Liczby
- W materiałach podano 3% wzrostu liczby doręczonych wiadomości i 15% poprawy produktywności zespołów programistycznych
W skrócie
- Nie są to gwarantowane wyniki wdrożenia.Analiza ponad 63 mln wiadomości ze skróconymi linkami wykazała filtrowanie 1,96% wiadomości z zewnętrznymi skracaczami wobec 0,07% z rozwiązaniem Twilio.
- Deklarowana 100% ochrona przed oszustwem SMS pumping dotyczy Verify Fraud Guard, a nie kampanii w Programmable Messaging.Wysyłka kodów uwierzytelniających nie zastępuje obsługi marketingu SMS.

Twilio Programmable Messaging i Manago AI SMS mogą służyć kampaniom tekstowym, ale różnią się sposobem pracy. Twilio stawia na wdrożenie programistyczne, a Manago AI na segmenty klientów. Wybór zależy od zasobów do integracji, rynków docelowych oraz obsługi zgód i rezygnacji.
Twilio opisuje marketingową wysyłkę na dużą skalę z zasięgiem w ponad 180 krajach12.
Twilio Programmable Messaging: funkcje potwierdzone u producenta
Twilio Programmable Messaging daje narzędzia w konsoli i przez API do obsługi rezygnacji oraz wymogów identyfikacji nadawcy12. Producent opisuje A2P 10DLC, czyli amerykańskie zasady rejestracji firmowej wysyłki z numerów 10-cyfrowych. Obejmują one rejestrację marki i zatwierdzanie kampanii; Twilio wymienia też weryfikację numerów bezpłatnych12.
Wymogi te dotyczą określonych tras wysyłki, a nie każdej kampanii prowadzonej w Polsce.
W materiałach Twilio pojawiają się 3% wzrostu liczby doręczonych wiadomości i 15% poprawy produktywności zespołów programistycznych. Nie są to gwarantowane wyniki wdrożenia12.
Analiza ponad 63 mln wiadomości ze skróconymi linkami wykazała filtrowanie 1,96% wiadomości z zewnętrznymi skracaczami wobec 0,07% z rozwiązaniem Twilio. Różnica wyniosła 28 razy12,26.
Twilio Programmable Messaging: cena za SMS, pakiety i opłaty dodatkowe
Twilio Programmable Messaging działa w modelu pay-as-you-go, czyli rozliczenia według użycia. Opłaty Twilio zaczynają się od 0,0083 USD za wiadomość12. Nie jest to wskazana cena marketingowego SMS-a do Polski.
Przy kampanii międzynarodowej trzeba osobno oszacować wysyłkę na każdy rynek i przygotowanie integracji.
Twilio Programmable Messaging: dla jakiej firmy ma sens?
Twilio Programmable Messaging pasuje do firmy z zespołem technicznym, która włącza kampanie do własnej aplikacji i działa na wielu rynkach12. Jeśli potrzebne są tylko kody logowania, Twilio oferuje osobny produkt Verify do uwierzytelniania, w tym kodów jednorazowych i weryfikacji dwuskładnikowej. Deklarowana 100% ochrona przed oszustwem SMS pumping dotyczy Verify Fraud Guard, a nie kampanii w Programmable Messaging12.
Wysyłka kodów uwierzytelniających nie zastępuje obsługi marketingu SMS.
Werdykt: Twilio odpowiada firmom wdrażającym programistycznie kampanie międzynarodowe. Stawka początkowa nie określa ceny wysyłki do Polski12.
Metodologia i ograniczenia porównania
Ranking platform SMS obejmuje 11 produktów i korzysta z publicznych opisów oraz cenników producentów według stanu na dzień publikacji. Nie opiera się na testach własnych. Kolejność prowadzi od bramek kampanijnych przez platformy wielokanałowe do rozwiązania wdrażanego programistycznie.
Nie jest punktacją ani wskazaniem oferty odpowiedniej dla każdej firmy.
Kolejność porządkuje produkty według zastosowania – nie jest punktacją ani wyborem jednej oferty dla wszystkich firm.
- Bramki SMS – SMSAPI, SerwerSMS, SMSPLANET, JustSend, SMeSKom i SzybkiSMS: porównaj stawki lub progi wysyłki, pole nadawcy, odbieranie odpowiedzi oraz integrację z systemem firmy.
- Platformy marketingowe z kanałem SMS – MessageFlow SMS, Brevo SMS, GetResponse SMS Marketing i Manago AI SMS: łączą wiadomości z kampaniami, danymi kontaktów lub automatyzacją. Opłatę za plan platformy trzeba odróżnić od kosztu SMS-ów.
- Rozwiązanie programistyczne – Twilio Programmable Messaging: wybór zależy od wdrożenia przez API, zwłaszcza przy wielu rynkach. Stawka początkowa nie określa automatycznie ceny kampanii do Polski.
Ten podział wynika z zastosowania produktów, nie z deklarowanych wskaźników skuteczności.
Dla bramki policz planowany wolumen i sprawdź sposób obsługi odpowiedzi. Dla platformy porównaj uruchamianie kampanii oraz łączny koszt dostępu i wysyłki.
Najlepszy wybór zależy od skali kampanii, potrzebnych integracji i sposobu rozmowy z odbiorcami.
Jak policzyć realny koszt kampanii SMS?
Koszt kampanii SMS obejmuje wszystkie wysłane części wiadomości, dostęp do usługi i płatne dodatki. Samo pomnożenie liczby odbiorców przez stawkę za SMS może dać zbyt niski wynik.
Najpierw określ cel: kampania może pozyskiwać szanse sprzedażowe, angażować klientów albo przekazywać przypomnienia i powiadomienia27.
- Ustal wolumen i stawkę. Pomnóż liczbę planowanych wiadomości przez cenę odpowiednią dla ich rodzaju i wolumenu. JustSend obciąża konto za wiadomości wysłane i dostarczone; niewysłanych SMS-ów nie nalicza5.
- Policz części wiadomości. Jednoczęściowy SMS w JustSend ma do 160 znaków bez polskich liter lub 70 znaków z polskimi literami. Dłuższą treść system może połączyć w maksymalnie 7 części5.
Dodanie imienia klienta wydłuża wiadomość, a więc może zwiększyć liczbę naliczanych części27. - Dobierz format do treści. Zwykły SMS nie przenosi zdjęć, wideo ani dźwięku28. Jeśli są potrzebne, MessageFlow opisuje MMS ze zdjęciem, GIF-em, filmem lub plikiem audio29.
- Dolicz dostęp i nadawcę. JustSend nie pobiera opłaty za założenie i utrzymanie aktywnego konta ani abonamentu. Nie wymaga też określonej liczby wysyłek5.
W SMSAPI własne pole nadawcy jest bezpłatne, lecz odbiorca nie może odpowiedzieć na wiadomość wysłaną z takim identyfikatorem28. - Uwzględnij obsługę rezygnacji. GetResponse MAX dodaje krótki link do wypisania się jednym kliknięciem. Jego długość trzeba uwzględnić w liczbie znaków wiadomości10.
- Oddziel test od właściwej kampanii. SerwerSMS daje na start 100 darmowych wiadomości, Short Code 4301 i 14 dni testów. Pulę testową licz osobno od płatnej wysyłki3,19.
Wynik kalkulacji to suma kosztów części SMS, opłat stałych i usług dodatkowych wybranych do danej kampanii.
Bramka SMS czy platforma marketingowa z SMS?
Bramka SMS pasuje do firmy, która przede wszystkim wysyła kampanie z panelu lub własnego systemu. Platforma marketingowa z SMS ma więcej sensu, gdy wiadomości wynikają z aktywności klientów i towarzyszą innym kanałom.
Porównaj uruchamianie wysyłki, automatyzację, raporty i wypisy, zamiast liczyć dostępne funkcje.
| Obszar | Bramka SMS | Platforma marketingowa z SMS |
|---|---|---|
| Uruchamianie kampanii | SMeSKom obsługuje wysyłkę pojedynczą, grupową i terminową oraz import spersonalizowanej treści z CSV; SMSAPI udostępnia aplikację mobilną i integracje | GetResponse MAX uruchamia SMS-y w cyklach automatyzacji według aktywności użytkownika |
| Skala i organizacja pracy | SMSAPI deklaruje przepustowość 6 mln wiadomości na godzinę i dostarczalność 99,9%; to parametry producenta, nie gwarancja wyniku kampanii | GetResponse oferuje 3 standardowe plany z wariantami list od 1 tys. do 100 tys. kontaktów |
| Raporty i rezygnacja | SerwerSMS deklaruje aktualizację 99% raportów w ciągu 1 sekundy; SMSAPI oferuje Wyp.is do wypisywania się przez link | MessageFlow opisuje automatyczną obsługę wypisów i zarządzanie zgodami zgodnie z RODO |
Dane w tabeli: 3,7,10,14,23,25,28
Różnicę widać przy wyzwalaczu kampanii. W bramce zespół może zaplanować termin wysyłki lub wczytać kontakty z pliku. GetResponse MAX wiąże SMS z aktywnością użytkownika i udostępnia Time Travel oraz Perfect Timing7,10.
Dla planu Enterprise GetResponse oferuje miesięczny Program Pilotażowy z dedykowanym wsparciem i propozycją strategii automatyzacji. Dodatkowo płatne Usługi Profesjonalne pozwalają przekazać ekspertom część prac na platformie25.
Bramka sprawdzi się przy samodzielnie planowanych wysyłkach i integracji z własnym systemem. Platforma marketingowa służy kampaniom powiązanym z zachowaniem klientów.
SMS-y transakcyjne rozpatruj osobno: SMSAPI opisuje automatyczną weryfikację kodów rejestracyjnych w 150 krajach, lecz kod nie jest wiadomością promocyjną14.
Werdykt: wybór zależy od sposobu prowadzenia kampanii – według ustalonego terminu albo na podstawie danych o klientach.
Jakie zgody i zasady obowiązują przy SMS marketingu?
Przed wysyłką SMS-ów promocyjnych firma potrzebuje zgody odbiorcy. SMS transakcyjny powstaje automatycznie po zdarzeniu w systemie i nie może służyć do obchodzenia zasad promocji23. Przy każdym kontakcie warto zapisać zakres zgody, a po rezygnacji wyłączyć numer z następnych kampanii.
Jakość bazy i poszanowanie prywatności odbiorców wpływają także na skuteczność wysyłki28.
Uwagę trzeba poświęcić również nadawcy SMS i treści. Według MessageFlow nazwa nadawcy SMS PRO może mieć najwyżej 11 znaków29.
Na doręczanie wpływają jakość połączeń z operatorami, rejestracja nadpisu i zawartość wiadomości. Operatorzy blokują spam, próby wyłudzeń typu smishing, niezarejestrowane nadpisy i nieautoryzowane trasy, zwane grey routes23.
- Zgoda: rozdziel kontakty dopuszczone do promocji od numerów służących wyłącznie powiadomieniom transakcyjnym23.
- Rezygnacja: ustal sposób obsługi wypisów i wyklucz numer z kolejnych wysyłek promocyjnych.
- Nadawca i treść: pamiętaj o limicie 11 znaków nazwy nadawcy SMS PRO. Sprawdź też, czy operator może uznać treść za niepożądaną23,29.
- Termin wysyłki: dopasuj godzinę kampanii do oczekiwań odbiorców. Jeden termin nie musi pasować całej bazie.
Podstawą kampanii jest oddzielenie promocji od powiadomień systemowych oraz obsługa zgód, wypisów i identyfikacji nadawcy.
Źródła
- ↑SMS marketing – jak zacząć i co robić, aby był skuteczny! https://serwersms.pl/marketing-sms
- ↑Cennik usług SMS, MMS i VMS | SMSAPI https://www.smsapi.pl/cennik
- ↑SerwerSMS.pl – Masowa wysyłka, powiadomienia i kampanie SMS https://serwersms.pl/
- ↑SMSPLANET – profesjonalna wysyłka wiadomości sms, sms api, panel sms. Załóż darmowe konto i odbierz smsy na start. https://smsplanet.pl/
- ↑Justsend 2.0 | Zaawansowana platforma do kampanii SMS https://justsend.pl/
- ↑Cennik | MessageFlow https://messageflow.com/pl/cennik/
- ↑SMeSKom – Komunikacja SMS. Wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS https://www.smeskom.pl/bramka_sms
- ↑Ceny SMS – Warianty rozliczeń: PRE-PAID i POST-PAID – SzybkiSMS.pl https://szybkisms.pl/cennik-wysylanie-sms/
- ↑Pricing Plans | Brevo https://www.brevo.com/pricing/
- ↑Skuteczne kampanie SMS marketing | GetResponse https://www.getresponse.pl/funkcjonalnosci/sms-marketing
- ↑Cennik Manago AI – plany i pakiety (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl/cennik
- ↑SMS API for business text messaging | Twilio https://www.twilio.com/en-us/messaging/channels/sms
- ↑Twilio – The Total Economic Impact of Twilio Messaging (badanie Forrester, 2023), potwierdzone na stronie produktu Programmable Messaging API https://www.twilio.com/en-us/messaging/programmable-messaging-api
- ↑SMSAPI – zaufany partner w globalnej komunikacji SMS https://www.smsapi.pl/
- ↑Bramka SMS, masowe wiadomości SMS i integracja przez API – SzybkiSMS.pl https://szybkisms.pl/
- ↑SMS Marketing Software | Brevo https://www.brevo.com/features/sms-marketing/
- ↑SMS Marketing | Manago AI (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl/sms
- ↑SerwerSMS – Post-Paid pricing https://en.serwersms.pl/pricing/post-paid-pricing
- ↑Cennik Post-Paid SMS https://serwersms.pl/cennik/cennik-post-paid
- ↑SerwerSMS – Pomoc/FAQ https://serwersms.pl/pomoc
- ↑SMSPLANET – najtańsze na rynku SMS-y z polem nadawcy SMS PRO do komunikacji jednokierunkowej oraz SMS-y do komunikacji dwukierunkowej SMS ECO. Prosty i profesjonalny panel klienta i SMS API. https://smsplanet.pl/cennik
- ↑SMSPLANET – Cennik https://smsplanet.pl/cennik.html
- ↑SMS marketing – kampanie i masowa wysyłka | MessageFlow https://messageflow.com/pl/sms-marketing/
- ↑SMeSKom – Komunikacja SMS. Wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS https://www.smeskom.pl/cennik
- ↑Cennik i plany obsługi | GetResponse https://www.getresponse.pl/pricing
- ↑Twilio – strona produktowa Messaging (przypis o analizie skróconych linków) https://www.twilio.com/fr-fr/messaging
- ↑Kampania SMS – jak przygotować krok po kroku? Poradnik – MGBI https://www.mgbi.pl/blog/jak-przygotowac-pierwsza-kampanie-sms/
- ↑SMS marketing – krok po kroku do wysyłki SMS do klientów https://www.smsapi.pl/sms-marketing
- ↑Masowa wysyłka SMS dla firm: typy, funkcje i cennik https://messageflow.com/pl/blog/masowa-wysylka-sms-dla-firm-i-instytucji/
Jesteś producentem albo widzisz nieaktualną informację? Zgłoś poprawkę — odpowiadamy w ciągu 7 dni roboczych.