Spis treści 16 sekcji
Marketing automation w e-commerce uruchamia wiadomości po kliknięciu przycisku lub wypełnieniu formularza. Łączy przy tym 4 kanały: e-mail, SMS, pop-upy oraz reklamy społecznościowe.1 W tym rankingu porównujemy integracje ze sklepem, obsługę porzuconych koszyków, rekomendacje i koszty. Skala problemu jest duża: według Baymard Institute średnio 70,22% koszyków w sklepach internetowych jest porzucanych2.
Klaviyo łączy dane klientów z komunikacją w 5 kanałach: e-mailu, SMS-ach, RCS, WhatsApp i powiadomieniach mobilnych.3 Jego bezpłatny plan obejmuje do 250 aktywnych profili oraz 500 wysłanych e-maili miesięcznie4.
Porównanie programów do e-mail marketingu dla sklepów internetowych – tabela i kryteria rankingu
W rankingu znalazły się Klaviyo, edrone, Omnisend, GetResponse, Manago AI (dawniej SALESmanago), Brevo, ActiveCampaign, Mailchimp, Ecomail i MailerLite. Dla sklepu liczą się integracja z jego platformą, odzyskiwanie koszyków, rekomendacje produktów, SMS i raportowanie przychodu z kampanii. Znaczenie ma też segmentacja RFM, czyli podział klientów według daty i częstotliwości zakupów oraz wydatków. Wynik kampanii opisany przez dostawcę nie zastąpi porównania tych możliwości.
| Pozycja i program | Liczby podane przez dostawcę – różne miary |
|---|---|
| 1. Klaviyo | Customer Agent samodzielnie odpowiada na 65% pytań. Materiał „Real results from real brands” podaje 144%, lecz przytoczony fragment nie wskazuje miary. |
| 2. edrone | Pakiet SMS zawiera 100 wiadomości miesięcznie. Dostawca opisuje również segmentację odbiorców i optymalizację treści. |
| 3. Omnisend | Dostawca deklaruje rachunek do 35% niższy niż w Klaviyo i bezpłatną migrację trwającą 5 dni. Liczba 35% pojawia się także w komunikacie o podłączeniu platformy. |
| 4. GetResponse | Przykład klienta dotyczy sprzedaży za 158 000 zł po wysłaniu 10 e-maili. |
| 5. Manago AI | Wśród okresów rozliczenia dostawca wymienia miesiąc oraz 1 rok, 2 lata i 3 lata. |
| 6. Brevo | Przykłady klientów dotyczą 47% ponownych wizyt w restauracji Buffalo Grill oraz 40% wzrostu przychodu Suntransfers. |
| 7. ActiveCampaign | Dostawca podaje 17% wyższy współczynnik kliknięć i cytuje klienta, który odnotował 20% wzrost zaangażowania w ciągu 6 miesięcy. |
| 8. Mailchimp | Oferta obejmuje 14-dniowy okres próbny lub 15% rabatu od 10 000 kontaktów. Dostawca deklaruje też oszczędność do 42% przy przejściu z Klaviyo. |
| 9. Ecomail | Dostawca pokazuje przykład wzrostu sprzedaży o 325% oraz oferuje 14-dniowy okres próbny. |
| 10. MailerLite | Ceny wynoszą 49,50 zł miesięcznie za Comfort i 161,10 zł miesięcznie za Power. Dostawca oferuje także 14-dniowy okres próbny bez karty płatniczej. |
Dane w tabeli: 3,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17
Liczby z tabeli nie mierzą skuteczności programów w ten sam sposób. Obok limitów i okresów próbnych stoją komunikaty cenowe oraz wyniki różnych klientów. Przykłady Brevo pochodzą z restauracji i usług transportowych, nie ze sklepów internetowych. Procenty publikowane przez dostawców nie tworzą więc wspólnej miary przychodu z kampanii e-commerce.
W planach bezpłatnych Brevo pozwala wysłać 300 e-maili dziennie, a Omnisend 500 e-maili miesięcznie18.
Przy ocenie segmentacji zakupowej warto przyjrzeć się warunkom uruchamiającym automatyzację. Manago AI podaje na przykład warunek „dokonał zakupu w ostatnich 180 dniach”.10 Innych obszarów dotyczą informacja edrone o czasie trwania 1 godziny w kontekście prywatności użytkowników19 oraz limity nagrań 3 h i 20 h wymieniane przez GetResponse20. Nie opisują one ani wysyłki newslettera, ani integracji sklepowej.
Werdykt: wybieraj program według funkcji dostępnych dla Twojej platformy sklepowej i kosztu odpowiedniego planu. Najwyższy procent z przykładu klienta nie powinien przesądzać o decyzji.
Klaviyo
W skrócie
- Producent określa platformę jako B2C CRM, czyli system gromadzący dane o relacjach z klientami, połączony z marketingiem, analityką i obsługą.
- Przy niezakończonym zakupie zaleca wysłać pierwszą wiadomość 2–4 godziny po rozpoczęciu procesu.
- Platforma ma ponad 350 natywnych integracji, a programistom udostępnia API, webhooki, SDK i synchronizację z hurtownią danych.
- W materiale producenta 144% oznacza wzrost rok do roku przychodu przypisanego Klaviyo w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Klaviyo może pasować do sklepu, który chce połączyć dane zakupowe, automatyczne kampanie i obsługę klienta. To szerszy zakres niż sama wysyłka newslettera. Producent określa platformę jako B2C CRM, czyli system gromadzący dane o relacjach z klientami, połączony z marketingiem, analityką i obsługą.3 Przed wyborem warto zestawić zakres integracji i potrzebne scenariusze z kosztem rosnącym wraz z bazą odbiorców.
Klaviyo: funkcje potwierdzone u producenta
Klaviyo pozwala uruchamiać komunikację na kolejnych etapach zakupów, od zapisu na listę po transakcję. Producent wymienia na jednej platformie następujące scenariusze.5 Przy niezakończonym zakupie zaleca wysłać pierwszą wiadomość 2–4 godziny po rozpoczęciu procesu21.
- serię powitalną po dołączeniu do listy,
- przypomnienie o porzuconym koszyku,
- wiadomość po zakupie.
Platforma ma ponad 350 natywnych integracji, a programistom udostępnia API, webhooki, SDK i synchronizację z hurtownią danych.3 Zunifikowane profile klientów pomagają w personalizacji 1:1, czyli dopasowaniu wiadomości do danych konkretnej osoby.5 Composer analizuje przepływy automatyzacji, segmenty i formularze na podstawie jednego polecenia. Następnie przygotowuje kampanię zgodną z marką.3
Klaviyo: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
Klaviyo oferuje bezpłatny plan z limitem do 250 aktywnych profili i 500 wysłanych e-maili miesięcznie. Materiał producenta wskazuje też cenę początkową planu e-mailowego dla 500 kontaktów: 20 USD miesięcznie.5 Koszt planu płatnego rośnie wraz z liczbą kontaktów i wykorzystaniem kanałów, w tym e-mailu oraz SMS-ów.3,4
Platforma i centrum pomocy są dostępne w 11 językach, także po polsku.3 Polski interfejs nie oznacza jednak stałego kosztu dodatkowych kanałów. Opłata zależy od planu i sposobu ich wykorzystania.3 W dawnym systemie rozliczeń jeden segment SMS-a wysłany do Polski zużywał 3 kredyty; obecnie stawki podawane są w dolarach22.
Klaviyo: dla jakiej firmy ma sens?
Klaviyo odpowiada potrzebom sklepu, który użyje profili klientów do segmentacji zakupowej oraz automatyzacji koszyka i komunikacji po zakupie. Według producenta z platformy korzysta ponad 205 000 marek w 100 krajach. Ta skala nie mówi jednak, czy produkt pasuje do konkretnego sklepu.3
W materiale producenta 144% oznacza wzrost rok do roku przychodu przypisanego Klaviyo w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie jest to prognoza dla nowego użytkownika.5 Wybór ma najwięcej sensu wtedy, gdy wykorzystanie danych zakupowych i automatyzacji uzasadnia koszt zależny od liczby kontaktów.
edrone
3,7/5
W skrócie
- Deklaruje, że narzędzie samodzielnie prowadzi 97–99% rozmów.
- Producent informuje także o darmowym pakiecie 100 SMS-ów miesięcznie oraz o odzyskiwaniu porzuconych koszyków od 0 zł. Są to komunikaty dotyczące różnych warunków oferty.
- Dostawca deklaruje średnio 4 zł przychodu na SMS i 4,87 zł przychodu na wiadomość WhatsApp.
- Dla WhatsApp podaje również średni CTR 25,06%.

edrone może zainteresować sklep łączący e-mail, SMS i WhatsApp z odzyskiwaniem porzuconych koszyków. Producent opisuje też personalizację i podział odbiorców według danych służących doborowi komunikatu.6 Warto oddzielić limity planu od wyników pokazywanych przez dostawcę. Plan bezpłatny obejmuje 500 wiadomości miesięcznie, liczonych łącznie dla e-maili, SMS-ów i odpowiedzi w Inbox; WhatsApp wymaga planu płatnego23.
edrone: funkcje potwierdzone u producenta
edrone obsługuje e-mail, SMS i WhatsApp oraz przypomnienia o porzuconym koszyku.6 Dostawca przedstawia AI Sales Chat jako całodobowego doradcę polecającego produkty. Deklaruje, że narzędzie samodzielnie prowadzi 97–99% rozmów.6
- E-mail służy do prowadzenia kampanii marketingowych.6
- SMS można wysyłać do wybranych segmentów i dostosowywać treść kampanii.6
- WhatsApp jest dodatkowym kanałem kontaktu ze sklepem.6
edrone: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
W darmowym planie edrone obowiązuje wspólny limit 500 wiadomości miesięcznie dla e-maili, SMS-ów i odpowiedzi Inbox.19 Producent informuje także o darmowym pakiecie 100 SMS-ów miesięcznie oraz o odzyskiwaniu porzuconych koszyków od 0 zł. Są to komunikaty dotyczące różnych warunków oferty.6
Dostawca deklaruje średnio 4 zł przychodu na SMS i 4,87 zł przychodu na wiadomość WhatsApp.6 Dla WhatsApp podaje również średni CTR 25,06%. CTR to odsetek wiadomości, w których odbiorca kliknął odnośnik.6 Wyniki prezentowane przez producenta nie są gwarancją przychodu dla sklepu.
edrone: dla jakiej firmy ma sens?
edrone pasuje do sklepu, który zamierza odzyskiwać koszyki i prowadzić kampanie w kilku kanałach, zwłaszcza przez SMS. Dostawca pokazuje przykład sklepu zielarskiego używającego AI Sales Chat. Osobno opisuje usługę Marketing Mentoring na przykładzie sklepu z wyposażeniem wnętrz i ogrodu.6 Doradztwo nie jest funkcją platformy. W przypadku Zielarni Warmińskiej rozmowy prowadzone przez AI Sales Chat przełożyły się na 319 zamówień24.
Werdykt: edrone warto rozważyć, jeśli sklep wykorzysta automatyzację koszyka i kanały objęte wspólnym limitem. W bezpłatnym planie każdy wysłany SMS zużywa jedną wiadomość z puli 500 wiadomości miesięcznie25.
Omnisend
W skrócie
- Deklaruje rachunek do 35% niższy oraz bezpłatną migrację trwającą 5 dni.
- Omnisend pokazuje płatność z góry za 3 miesiące z rabatem 30%.

Omnisend jest propozycją dla sklepu rozważającego zmianę platformy marketingowej. W porównaniu z Klaviyo producent podkreśla koszt, migrację i połączenie ze sklepem. Deklaruje rachunek do 35% niższy oraz bezpłatną migrację trwającą 5 dni.7 Ta oszczędność nie oznacza stałej różnicy między cenami wszystkich planów8.
Omnisend: funkcje potwierdzone u producenta
Omnisend przedstawia podłączenie do platformy sklepowej i migrację jako części swojej oferty.7 Producent podaje, że rozwija produkt na podstawie opinii ponad 150 000 marek.7 Deklaruje też odpowiedź zespołu wsparcia w około 4 minuty. To czas odpowiedzi, nie gwarantowany termin rozwiązania sprawy.7
Omnisend: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
Omnisend pokazuje płatność z góry za 3 miesiące z rabatem 30%.26 W podanym przykładzie kwota 48,00 USD zmienia się na 33,60 USD płatne dziś. Po 3 miesiącach rozliczenie przechodzi na tryb miesięczny.26 To przykład rabatu za przedpłatę, nie cena każdego planu.
Omnisend: dla jakiej firmy ma sens?
Omnisend może pasować do sklepu przenoszącego marketing z innego systemu, jeśli migracja i sposób rozliczenia mają znaczenie. Porównując go z Klaviyo, zestaw koszt planów dla takiej samej liczby kontaktów oraz potrzebne funkcje. Deklarowanej oszczędności nie należy przyjmować za wynik dla każdej firmy.
Werdykt: Omnisend warto oceniać jako ofertę obejmującą migrację i określone warunki płatności. Ostatecznie liczy się dopasowanie integracji i automatyzacji do sklepu. Bezpłatny plan obejmuje maksymalnie 250 kontaktów18.
GetResponse
4,5/5
W skrócie
- Według producenta z platformy korzysta ponad 350 000 przedsiębiorców, sklepów i marek na świecie.
- Przy rozliczeniu rocznym GetResponse podaje ceny: Starter 13,12 € miesięcznie, Marketer 44,28 € miesięcznie i Creator 50,84 € miesięcznie.
- Producent przytacza przykłady klientów: 158 000 zł sprzedaży po wysłaniu 10 e-maili, 72% wzrostu obrotów dzięki targetowaniu i automatyzacji oraz 51 000 zł z jednej kampanii.
- W innym przykładzie klient mówi o prawie 70 tys. zł w 2 dni z jednego e-maila i 108 tys. zł z kolejnej kampanii.

GetResponse odpowiada na potrzeby sklepu, który chce w jednym miejscu prowadzić e-mail marketing, zbierać kontakty i polecać produkty. Producent wymienia ponad 150 integracji.9 Sama liczba połączeń nie pokazuje jednak, jakie dane przekaże integracja używana przez dany sklep. Przy wyborze planu trzeba też zestawić abonament z zakresem dostępnej automatyzacji.
GetResponse: funkcje potwierdzone u producenta
GetResponse udostępnia formularze, pop-upy, banery i paski pomagające pozyskiwać odbiorców. Oferuje również rekomendacje produktowe AI do personalizacji kampanii mailingowych.9 Rekomendacje produktowe polegają na doborze produktów na podstawie danych wykorzystywanych przez system. Według producenta z platformy korzysta ponad 350 000 przedsiębiorców, sklepów i marek na świecie9.
GetResponse: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
Przy rozliczeniu rocznym GetResponse podaje ceny: Starter 13,12 € miesięcznie, Marketer 44,28 € miesięcznie i Creator 50,84 € miesięcznie. Plan Enterprise jest wyceniany indywidualnie.20 Starter służy do budowania listy i prowadzenia e-mail marketingu opartego na AI.20 Materiały dotyczące opłaty rocznej wskazują oszczędności do 35 €, do 117 € i do 134 €20.
Darmowe konto zapewnia przez pierwsze 14 dni dostęp do funkcji premium, z ograniczeniami dotyczącymi webinarów, wiadomości, stron docelowych, automatyzacji i czatów.20 Limity 3 h i 20 h odnoszą się do nagrań. Nie określają liczby kontaktów ani wysyłanych e-maili.20
GetResponse: dla jakiej firmy ma sens?
GetResponse pasuje do sklepu, który poza newsletterem wykorzysta formularze, rekomendacje produktów i automatyzację. Producent przytacza przykłady klientów: 158 000 zł sprzedaży po wysłaniu 10 e-maili, 72% wzrostu obrotów dzięki targetowaniu i automatyzacji oraz 51 000 zł z jednej kampanii.9 W innym przykładzie klient mówi o prawie 70 tys. zł w 2 dni z jednego e-maila i 108 tys. zł z kolejnej kampanii. Żaden z tych wyników nie prognozuje sprzedaży nowego sklepu.9
Werdykt: GetResponse warto rozważyć, jeśli sklep chce pozyskiwać kontakty i prowadzić kampanie produktowe. Wybrany plan musi przy tym obejmować potrzebne scenariusze automatyzacji.
Manago AI (dawniej SALESmanago)

W skrócie
- Manago AI pozwala segmentować odbiorców według warunku „dodał produkt do koszyka w ostatnich 180 dniach”.
- Deklaruje ich skuteczność o 200% wyższą od standardowych wysyłek masowych.

Manago AI to obecna nazwa SALESmanago. Produkt może pasować do sklepu, który buduje komunikację na podstawie zachowań klientów, zamiast ograniczać się do masowych kampanii.27 Przy wyborze warto porównać warunki segmentacji, scenariusze wiadomości i okres rozliczenia.
Manago AI (dawniej SALESmanago): funkcje potwierdzone u producenta
Manago AI pozwala segmentować odbiorców według warunku „dodał produkt do koszyka w ostatnich 180 dniach”.10 Producent opisuje też informacje pomagające zespołowi rozpoznać klientów gotowych do zakupu oraz tych, którzy tracą zainteresowanie.27 Taki podział pozwala zmienić treść wiadomości zależnie od zachowania klienta. Nie trzeba kierować tej samej kampanii do całej listy.
Manago AI (dawniej SALESmanago): ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
Manago AI przedstawia rozliczenia miesięczne, roczne, dwuletnie i trzyletnie.10 Długość zobowiązania należy zestawić z zakresem automatyzacji w danej ofercie. Producent wymienia także Thulium jako omnichannel contact center, czyli system łączący kanały obsługi klienta, dla e-commerce i B2B. To osobny produkt, a nie plan Manago AI.27
Manago AI (dawniej SALESmanago): dla jakiej firmy ma sens?
Manago AI pasuje do sklepu, który segmentuje klientów według zakupów i uruchamia wiadomości konkretnym zdarzeniem lub datą. Producent opisuje spersonalizowane e-maile urodzinowe i rocznicowe. Deklaruje ich skuteczność o 200% wyższą od standardowych wysyłek masowych.28 Nie oznacza to, że pojedynczy sklep osiągnie taki wynik.
Werdykt: Manago AI warto rozważyć przy szczegółowej segmentacji zachowań. Okres umowy i zakres planu powinny odpowiadać skali działań firmy.
Brevo
4,5/5
W skrócie
- Deklaruje 99% dostarczalności, czyli odsetek wiadomości dostarczonych według miary stosowanej przez dostawcę.
- Brevo oferuje darmowy plan bez podawania karty płatniczej oraz rozliczenie roczne z rabatem 10%.
- W planie Enterprise użytkownik otrzymuje dedykowanego opiekuna i gwarantowany czas odpowiedzi wynoszący 1 godzinę.
- Producent podaje, że z platformy korzysta ponad 600 000 klientów na świecie.

Brevo pozwala sklepowi zacząć od bezpłatnej wysyłki e-maili, a później rozwijać automatyzację i komunikację w innych kanałach. Plan darmowy ma limit do 300 e-maili dziennie.29 Tę liczbę trzeba odróżnić od deklaracji producenta o dostarczalności oraz od warunków obsługi w planie Enterprise.
Brevo: funkcje potwierdzone u producenta
Brevo łączy marketing, sprzedaż i obsługę klienta. Producent przedstawia również asystenta AI o nazwie Aura.11 Deklaruje 99% dostarczalności, czyli odsetek wiadomości dostarczonych według miary stosowanej przez dostawcę.29 Poszczególne kampanie sklepu mogą osiągać inne wyniki.
Brevo: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
Brevo oferuje darmowy plan bez podawania karty płatniczej oraz rozliczenie roczne z rabatem 10%.30 W planie Enterprise użytkownik otrzymuje dedykowanego opiekuna i gwarantowany czas odpowiedzi wynoszący 1 godzinę.29 Jest to termin odpowiedzi zespołu wsparcia, nie czas realizacji kampanii.
Brevo: dla jakiej firmy ma sens?
Brevo może pasować do sklepu, który liczy koszt wysyłki według dziennego wolumenu e-maili. Producent podaje, że z platformy korzysta ponad 600 000 klientów na świecie.11 Popularność nie zastąpi oceny integracji z platformą sklepową. Trzeba też sprawdzić zakres automatyzacji w wybranym planie.
Werdykt: Brevo ma sens, gdy dzienny limit wystarcza sklepowi. Plan powinien obejmować również kampanie, które sklep zamierza uruchomić.
ActiveCampaign
W skrócie
- Deklaruje także, że autonomiczna automatyzacja ogranicza rutynową pracę marketingową o 13 godzin tygodniowo.
- ActiveCampaign opisuje możliwość pełnego zwrotu pieniędzy, jeśli klient nie jest zadowolony po 30 dniach.
- Producent podaje 17% wyższy współczynnik kliknięć i cytuje klienta, który odnotował 20% wzrost zaangażowania w ciągu 6 miesięcy.

ActiveCampaign może pasować do sklepu potrzebującego rozbudowanych automatyzacji i połączenia marketingu ze sprzedażą. W porównaniu z programem wyłącznie do newslettera liczą się tu integracje, sygnały używane w kampaniach i dodatki do CRM. Producent deklaruje połączenie z ponad 1000 narzędzi marketingowych.31
ActiveCampaign: funkcje potwierdzone u producenta
ActiveCampaign oferuje External Intelligence, które śledzi sygnały spoza konta, między innymi zmiany na stronach i działania konkurencji.12 Producent wymienia 2 dodatki do CRM: Pipelines oraz sales engagement.31 Deklaruje także, że autonomiczna automatyzacja ogranicza rutynową pracę marketingową o 13 godzin tygodniowo. To twierdzenie dostawcy, nie gwarancja oszczędności czasu w każdym sklepie.12
ActiveCampaign: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
ActiveCampaign opisuje możliwość pełnego zwrotu pieniędzy, jeśli klient nie jest zadowolony po 30 dniach.31 Oferuje też 30-minutową prezentację produktu i deklaruje przygotowanie pierwszej kampanii 8 razy szybciej. Ostatnia liczba jest twierdzeniem marketingowym, a nie limitem planu.31 Kalkulując koszt, należy oddzielić dodatki do CRM od funkcji objętych abonamentem.
ActiveCampaign: dla jakiej firmy ma sens?
ActiveCampaign pasuje do firmy, która połączy automatyzację z procesem sprzedaży, zamiast tylko okresowo wysyłać e-maile. Producent podaje 17% wyższy współczynnik kliknięć i cytuje klienta, który odnotował 20% wzrost zaangażowania w ciągu 6 miesięcy. Nie są to prognozy dla sklepu.12 Przywołuje też nagrodę „Best Email Marketing Tool of 2025” od EmailToolTester; wyróżnienie nie przesądza o jakości integracji e-commerce.32
Werdykt: ActiveCampaign warto rozważyć, jeśli sklep wykorzysta jego automatyzacje i integracje. W kalkulacji trzeba uwzględnić potrzebne dodatki sprzedażowe.
Mailchimp
4,6/5W skrócie
- Według danych producenta użytkownicy łączący e-mail z SMS osiągnęli do 97% wyższy współczynnik kliknięć od grupy odniesienia w jego zestawieniu.
- Mailchimp oferuje 14-dniowy okres próbny bez karty płatniczej.
- Producent opisuje rabat 15% przez pierwsze 12 miesięcy dla firm mających ponad 10 000 kontaktów.
- Osobno deklaruje oszczędność do 42% przy zmianie Klaviyo na Mailchimp.

Mailchimp jest opcją dla sklepu planującego kampanie e-mailowe i SMS z użyciem gotowych szablonów. Porównanie z Klaviyo powinno uwzględniać taką samą bazę kontaktów i potrzebne kanały. Ważny jest również zakres połączenia ze sklepem, nie tylko rabat deklarowany przy zmianie platformy.
Mailchimp: funkcje potwierdzone u producenta
Mailchimp udostępnia ponad 300 szablonów przygotowanych dla różnych branż i sezonów.13 Według danych producenta użytkownicy łączący e-mail z SMS osiągnęli do 97% wyższy współczynnik kliknięć od grupy odniesienia w jego zestawieniu.13 Wynik nie gwarantuje takiej samej skuteczności kampanii konkretnego sklepu.
Mailchimp: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
Mailchimp oferuje 14-dniowy okres próbny bez karty płatniczej.13 Producent opisuje rabat 15% przez pierwsze 12 miesięcy dla firm mających ponad 10 000 kontaktów. Wskazuje możliwość zachowania go po przejściu na Premium lub Essentials; wymienia także plan Free.13 Osobno deklaruje oszczędność do 42% przy zmianie Klaviyo na Mailchimp. To porównanie promocyjne, nie stała cena abonamentu.13
Mailchimp: dla jakiej firmy ma sens?
Mailchimp może pasować do sklepu, który skorzysta z szablonów oraz obu kanałów kampanii. Przy większej bazie warto uwzględnić warunki rabatu w kalkulacji. Producent podaje, że produktu używa 11 milionów firm, i przedstawia wynik klientów e-commerce: do 30-krotnego zwrotu z inwestycji po połączeniu sklepów z Mailchimp.13 Nie jest to prognoza zwrotu dla nowego użytkownika.
Werdykt: Mailchimp warto porównać przy kampaniach e-mail i SMS. O decyzji powinny przesądzać koszt właściwego planu oraz dane przekazywane z platformy sklepowej.
Ecomail

W skrócie
- Producent pokazuje przykład marki, której sprzedaż wzrosła o 325%.
- W cenniku Ecomail widnieją kwoty 42 zł i 80 zł przy płatności miesięcznej dla różnych wariantów oferty.
- W części poświęconej SMS podano 100 zł. Kredyty AI można dokupić do każdego planu.
- Według opisu producenta JB sport osiągnął 4349% zwrotu z inwestycji w e-mailing w ciągu 3 miesięcy.

Ecomail jest propozycją dla sklepu, który chce kierować kampanie e-mailowe na podstawie danych zakupowych. Przy wyborze liczą się integracja ze sklepem, koszt planu oraz opłaty za SMS i dodatki AI. Producent przedstawia automatyzację jako rozwiązanie przeznaczone szczególnie dla e-sklepów.15
Ecomail: funkcje potwierdzone u producenta
Ecomail wykorzystuje dane ze sklepu, CRM lub innego narzędzia do kierowania kampanii do wybranych odbiorców. Można je przekazywać przez wtyczki albo API, czyli interfejs wymiany danych między systemami.14 Producent pokazuje przykład marki, której sprzedaż wzrosła o 325%. Wynik tej firmy nie jest prognozą dla kolejnego sklepu.14
Ecomail: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
W cenniku Ecomail widnieją kwoty 42 zł i 80 zł przy płatności miesięcznej dla różnych wariantów oferty.15 Produkt można testować bezpłatnie przez 14 dni.15 W części poświęconej SMS podano 100 zł. Kredyty AI można dokupić do każdego planu.15
Ecomail: dla jakiej firmy ma sens?
Ecomail pasuje do sklepu, który zasili segmenty danymi zakupowymi przez wtyczkę lub API i doliczy dodatki do kosztu kampanii. Według opisu producenta JB sport osiągnął 4349% zwrotu z inwestycji w e-mailing w ciągu 3 miesięcy.14 Osobny przykład Srebrnej Mennicy mówi o zwrocie na poziomie niemal 40 000%. Oba wyniki dotyczą opisanych firm, nie wszystkich użytkowników Ecomail.14
Werdykt: Ecomail ma sens, jeśli sklep wykorzysta dane z integracji do segmentacji. Do kosztu planu należy doliczyć potrzebne kanały i dodatki.
MailerLite
4,7/5
W skrócie
- Cennik obejmuje limity 2500 i 5000 e-maili miesięcznie, a także wariant bez limitu wysyłek.
- MailerLite podaje ceny 49,50 zł miesięcznie za Comfort i 161,10 zł miesięcznie za Power.
- W cenniku rocznym występują kwoty 594,00 zł i 1933,20 zł przy bazie do 500 odbiorców oraz 15 217,20 zł przy bazie do 50 000 odbiorców.
- Producent deklaruje 10% oszczędności względem rozliczenia miesięcznego.

MailerLite może pasować do sklepu, który potrzebuje newslettera, formularzy zapisu i automatyzacji. Koszt warto porównać według wielkości listy oraz liczby wysyłanych wiadomości. Cennik obejmuje limity 2500 i 5000 e-maili miesięcznie, a także wariant bez limitu wysyłek.17 Wielkość listy i limit wiadomości to dwa odrębne parametry.
MailerLite: funkcje potwierdzone u producenta
MailerLite udostępnia kampanie e-mailowe, automatyzacje, strony docelowe i formularze zapisu.33 Producent opisuje także płatności cykliczne za dostęp do treści. To inne zastosowanie niż odzyskiwanie porzuconych koszyków.33 Wszystkie funkcje można wypróbować bezpłatnie przez 14 dni bez karty płatniczej.17
MailerLite: ceny, limity kontaktów i kanały dodatkowe
MailerLite podaje ceny 49,50 zł miesięcznie za Comfort i 161,10 zł miesięcznie za Power.17 W cenniku rocznym występują kwoty 594,00 zł i 1933,20 zł przy bazie do 500 odbiorców oraz 15 217,20 zł przy bazie do 50 000 odbiorców.17 Producent deklaruje 10% oszczędności względem rozliczenia miesięcznego17.
MailerLite: dla jakiej firmy ma sens?
MailerLite pasuje do sklepu skupionego na rozwijaniu listy i kampaniach e-mailowych. Dla bazy do 500 odbiorców warto zestawić abonament z potrzebnym limitem wysyłki. Przy większej liście znaczenie ma próg 50 000 odbiorców.17 Formularz newslettera nie zastąpi integracji przekazującej dane o koszykach i zakupach.
Werdykt: MailerLite odpowiada potrzebom sklepu skoncentrowanego na newsletterze. Jeśli celem są automatyzacje zakupowe, liczy się zakres danych dostępnych z integracji sklepowej.
Metodologia i ograniczenia porównania
Ranking 10 programów do e-mail marketingu dla sklepów porządkuje produkty według ich przydatności do automatyzacji komunikacji e-commerce. Nie jest zestawieniem wyników kampanii pokazywanych przez dostawców. Podstawę stanowią publiczne strony i cenniki producentów według stanu na dzień publikacji, nie testy własne.
O kolejności decydują kryteria związane z codzienną pracą sklepu:
- Integracja ze sklepem – liczy się zakres przekazywanych danych o klientach, produktach i zamówieniach, nie sama obecność wtyczki.
- Automatyzacje zakupowe – osobno brane są pod uwagę porzucony koszyk, przeglądane produkty i komunikacja po zakupie.
- Rekomendacje i segmentacja – istotne jest użycie historii zakupów do doboru produktów i odbiorców kampanii.
- Kanały i raportowanie – SMS i inne kanały są oceniane obok możliwości przypisania przychodu do kampanii.
- Koszt planu – porównanie obejmuje sposób naliczania opłat, limity wysyłki i koszt dodatkowych kanałów.
Ograniczenie porównania wynika z tego, że dostawcy publikują liczby o różnych znaczeniach. Cena planu, limit wiadomości i wynik kampanii klienta nie opisują tego samego. Przychód z przykładu nie jest obietnicą wyniku. Podobnie wtyczka do maili transakcyjnych nie zastępuje systemu do segmentacji i automatyzacji marketingowej.
Najlepszy wybór zależy od konkretnego sklepu. Integracja, automatyzacje i całkowity koszt muszą odpowiadać jego skali.
Jakie automatyzacje uruchomić w sklepie w pierwszej kolejności?
Automatyzację e-commerce zacznij od powitania nowych odbiorców i przypomnienia o porzuconym koszyku. Potem dodaj wiadomości po zakupie, reakcję na przeglądanie produktów i reaktywację klientów. Każda z tych wiadomości odpowiada innemu momentowi ścieżki zakupowej. W przytoczonym badaniu 80% konsumentów uznało, że nowe technologie mogą poprawić ich doświadczenia e-commerce. Nie mierzy to skuteczności żadnej z wymienionych automatyzacji.34
| Scenariusz | Sygnał uruchamiający i cel | Przykład zakresu oferty |
|---|---|---|
| Powitanie | Zapis odbiorcy; przedstawienie sklepu i rozpoczęcie komunikacji. | GetResponse Starter: 1 cykl automatyzacji. |
| Porzucony koszyk | Dodanie produktu do koszyka bez zakończenia zakupu; przypomnienie o transakcji. | GetResponse Marketer obejmuje odzyskiwanie koszyków, zaawansowaną segmentację i nieograniczoną liczbę cykli automatyzacji. edrone podaje cenę początkową tego scenariusza: 0 zł. |
| Po zakupie | Złożenie zamówienia; wiadomość odnosząca się do transakcji. | MailerLite pozwala automatycznie wysyłać dopasowane e-maile w wybranym czasie i wymieniać dane z innymi aplikacjami. |
| Porzucone przeglądanie | Obejrzenie produktu bez zakupu; komunikat zależny od aktywności w witrynie. | Brevo pozwala segmentować odbiorców na podstawie aktywności w witrynie. |
| Reaktywacja | Brak kolejnego zakupu; ponowne dotarcie do wybranego segmentu klientów. | edrone opisuje ponad 20 gotowych scenariuszy automatyzacji. Sama ich liczba nie mówi, co obejmuje konkretny przepływ. |
Dane w tabeli: 6,11,19,20,33
GetResponse oferuje automatyczne e-maile, rekomendacje produktowe AI, SMS-y i powiadomienia web push.9 Enterprise obejmuje też narzędzia e-commerce oraz powiadomienia mobile push. Funkcje tego planu można testować w 30-dniowym Programie Pilotażowym.20 Darmowe konto zapewnia dostęp do funkcji premium przez 14 dni, a Starter przewiduje 3 zastosowania narzędzi AI.20 Według producenta z GetResponse korzysta ponad 350 000 sklepów, przedsiębiorców i marek. W przykładach klientów wskazuje 72% wzrostu obrotów oraz 51 000 zł sprzedaży z jednej kampanii zaawansowanej automatyzacji.9
Brevo oferuje automatyzację bez kodowania oraz kampanie e-mailowe i WhatsApp.11 Automatyzacje e-commerce są dostępne w planie darmowym.35 Limit tego planu to 300 e-maili dziennie, a cennik wskazuje również wyższy próg od 150 000 e-maili miesięcznie.29,30 Wybierając plan, porównaj liczbę wiadomości uruchamianych przez scenariusze z właściwym limitem.
ActiveCampaign ma w marketplace szablony automatyzacji tworzone przez użytkowników.35 Starter dopuszcza 5 działań na automatyzację, a bezpłatny test trwa 14 dni.31,32 Producent deklaruje oszczędność 10 godzin pracy tygodniowo, uruchomienie pierwszej kampanii 8 razy szybciej i 3 razy więcej kliknięć niż u porównywanego konkurenta. Przytacza również przykład wzrostu zaangażowania w ciągu 6 miesięcy.12 Są to deklaracje i przykład producenta, a nie przewidywane wyniki sklepu.
Priorytetem jest scenariusz oparty na zdarzeniu przekazywanym przez sklep. Plan musi też pomieścić liczbę wiadomości, które ten scenariusz uruchomi.
Jak sprawdzić integrację z Twoją platformą sklepową?
Integrację sklepu z programem marketingowym sprawdź na zapisie odbiorcy, koszyku i zamówieniu. Zainstalowana wtyczka nie dowodzi jeszcze, że dane dotrą do automatyzacji. Dla sklepu działającego na Shoperze lub IdoSell liczy się przekazywanie zdarzeń i zgód z używanej wersji platformy. Ogólna liczba integracji dostawcy nie odpowiada na to pytanie.
- Ustal sposób połączenia. Porównaj oficjalną wtyczkę z połączeniem przez API, uwzględniając synchronizację produktów, zamówień i zgód. edrone deklaruje integracje z ponad 25 platformami e-commerce oraz podłączenie do wskazanych platform w do 15 minut.19 GetResponse podaje ponad 150 integracji, a ActiveCampaign ponad 1000 integracji aplikacji. Liczby te nie opisują danych przesyłanych przez konkretną wtyczkę sklepową.9,12
- Prześledź zdarzenia zakupowe. Zapisz odbiorcę, dodaj produkt do koszyka i złóż zamówienie. Następnie porównaj identyfikator klienta, produkty oraz status zamówienia w obu systemach. Ecomail opisuje automatyzację według zachowań, rekomendacje produktów i integrację ze sklepami.15 Plan Ecomail Marketer obejmuje integracje sklepowe, odzyskiwanie koszyków, feedy produktowe, testy A/B, śledzenie aktywności w witrynie i zaawansowaną segmentację. CDP dodaje analizę RFM, rekomendacje w e-mailach i rozbudowaną analitykę.36
- Przypisz scenariusz do planu. GetResponse Starter obejmuje integracje e-commerce i serię powitalną.20 Darmowy plan edrone nie pozwala wysyłać wiadomości przez WhatsApp ani zwiększyć pakietu SMS.19 Brevo opisuje użycie AI do rekomendacji produktów i wyboru czasu wysyłki. Te zastosowania warto ocenić osobno od przekazywania danych o zamówieniach.11
- Zweryfikuj zgody i warianty kampanii. Przed wysłaniem wiadomości marketingowej porównaj zgodę zapisaną w sklepie z danymi odbiorcy w narzędziu. GetResponse oferuje testy A/B tematów, grafik, układów i przycisków CTA oraz ponad 150 szablonów e-maili.37 Darmowe konto ma limit 1000 unikalnych odwiedzających strony docelowe miesięcznie. Ruch na stronie docelowej nie oznacza liczby kontaktów zsynchronizowanych ze sklepem.20
- Przypisz dostęp osobom obsługującym integrację. GetResponse przewiduje 3 użytkowników konta w Starterze i po 5 użytkowników w planach Marketer oraz Creator.20 Oferta Brevo wymienia 10 stanowisk i próg od 5000 e-maili miesięcznie. Stanowiska oraz wysyłki są odrębnymi limitami.30
- Odróżnij parametry połączenia od wyników kampanii. Brevo deklaruje 99% wskaźnik dostarczania wiadomości. Nie potwierdza on poprawności synchronizacji koszyka.29 ActiveCampaign deklaruje oszczędność 10 godzin tygodniowo i 17% wzrost współczynnika kliknięć, a także przytacza 20% wzrost zaangażowania użytkownika. Żadna z tych miar nie wskazuje pól zamówienia przekazywanych przez integrację.12
- Oddziel warunki oferty od nazwy produktu. ActiveCampaign podaje cenę początkową pakietów 15 USD miesięcznie32 oraz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy31. FreshMail jest częścią MailerLite. Sama nazwa dostawcy nie wyjaśnia, który produkt i plan odbiera dane z Twojego sklepu.38
Rezultatem sprawdzenia powinny być poprawnie zapisane zdarzenie zakupowe i status zgody. Na tych danych musi działać automatyzacja dostępna w wybranym planie.
Jak porównać koszt narzędzia przy rosnącej bazie klientów?
Całkowity koszt marketing automation porównaj dla obecnej i przewidywanej liczby kontaktów. Przyjmij tę samą miesięczną liczbę wiadomości i te same potrzebne kanały. Do abonamentu dolicz przejście do wyższego przedziału kontaktów, dodatkowe SMS-y oraz usługi wdrożeniowe.
- Sprawdź wpływ wzrostu bazy na rozliczenie. W edrone cena płatnej subskrypcji zależy od liczby aktywnych kontaktów. Po przekroczeniu przedziału cenowego podstawą rozliczenia jest najwyższa liczba kontaktów odnotowana w danym okresie.19 Cennik wskazuje 100 PLN netto miesięcznie, darmowe konto do 200 kontaktów i indywidualną wycenę powyżej 10 000 kontaktów.19
- Porównaj koszt przy tej samej liczbie wiadomości. Darmowy plan edrone obejmuje 500 wiadomości miesięcznie. Zawarty w nim pakiet 100 SMS-ów miesięcznie nie powiększa wspólnego limitu.19 W Ecomail do planów można osobno dokupić kredyty AI oraz punkty na SMS-y wysyłane w Polsce.15
- Zestaw miesięczne i roczne rozliczenie tego samego planu. GetResponse wskazuje 18% zniżki za rozliczenie roczne. Poniższa tabela pokazuje stawki i oszczędności deklarowane dla poszczególnych planów.20 Brevo podaje 10% rabatu przy płatności rocznej.30
| Plan GetResponse | Rozliczenie miesięczne | Rozliczenie roczne – stawka miesięczna | Oszczędność wskazana przez dostawcę |
|---|---|---|---|
| Starter | 16 EUR netto/mies. | 13,12 EUR netto/mies. | do 35 EUR/rok |
| Marketer | 54 EUR netto/mies. | 44,28 EUR netto/mies. | do 117 EUR/rok |
| Creator | 62 EUR netto/mies. | 50,84 EUR netto/mies. | do 134 EUR/rok |
Dane w tabeli: 20
- Dolicz usługi potrzebne przy wybranym planie. Usługi Profesjonalne GetResponse Enterprise wymagają dodatkowej opłaty.20 Brevo Enterprise obejmuje opiekuna klienta z gwarantowanym czasem odpowiedzi 1 godziny. Informacja o ponad 600 000 klientów Brevo nie określa ceny ani limitów Twojego planu.11,29
- Nie zastępuj kosztu narzędzia wynikiem sprzedaży. Mailchimp może pobierać dane klientów i zakupów przez integracje z Shopify oraz WooCommerce. Pozwala grupować kontakty według zachowania lub historii zakupów i śledzić przychód z kampanii.39 Przykład GetResponse dotyczący 158 000 zł sprzedaży po wysłaniu 10 e-maili opisuje kampanię klienta. Nie pokazuje kosztu narzędzia ani prognozy zwrotu.9
Wynik porównania powinien pokazywać koszt planu dla przewidywanej liczby kontaktów i wiadomości. Do tej kwoty trzeba dodać potrzebne kanały oraz usługi.
Źródła
- ↑Narzędzia Marketing Automation dla e-commerce – które wybrać? https://edrone.me/pl/blog/marketing-automation-dla-e-commerce
- ↑Baymard Institute https://baymard.com/lists/cart-abandonment-rate
- ↑Klaviyo: KI-gestütztes E-Mail-Marketing und SMS | B2C CRM https://www.klaviyo.com/uk/
- ↑Klaviyo, Pricing; Omnisend, porównanie cen z Klaviyo https://www.klaviyo.com/pricing
- ↑The Email Marketing Platform for Personalised Email Campaigns – Klaviyo UK https://www.klaviyo.com/uk/products/email-marketing
- ↑edrone | CRM oraz Marketing Automation dla e-commerce https://edrone.me/pl
- ↑Official Email Marketing Software for Ecommerce | Omnisend https://www.omnisend.com/
- ↑Omnisend, Migrate from Klaviyo https://www.omnisend.com/migrate-from-klaviyo/
- ↑Automatyzacja, landing page’e i platforma do email marketingu https://www.getresponse.pl/
- ↑Cennik Manago AI – plany i pakiety (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl/cennik
- ↑Brevo: Email & SMS Marketing, CRM & Automation Platform https://www.brevo.com/
- ↑Marketing automation for any business | ActiveCampaign https://www.activecampaign.com/
- ↑Die E-Mail-Marketing-Plattform, jetzt mit SMS | Mailchimp https://mailchimp.com/
- ↑Wysyłka e-maili z AI agentem EMA | Ecomail.pl https://ecomail.pl/
- ↑Cennik: e-mail marketing, dane i agent AI EMA | Ecomail.pl https://ecomail.pl/cennik/
- ↑Ecomail, studium przypadku JB Sport; IdoSell, opis aplikacji Ecomail https://ecomail.pl/case-studies/jbsport/
- ↑Prosty, przejrzysty cennik – MailerLite https://www.mailerlite.com/pl/pricing
- ↑Centrum pomocy Omnisend https://support.omnisend.com/en/articles/3533018-omnisend-pricing-plans-2026
- ↑Cennik | edrone | CRM oraz Marketing Automation dla e-commerce https://edrone.me/pl/cennik
- ↑Cennik i plany obsługi | GetResponse https://www.getresponse.pl/pricing
- ↑Centrum pomocy Klaviyo https://help.klaviyo.com/hc/en-us/articles/115002779411
- ↑Centrum pomocy Klaviyo https://help.klaviyo.com/hc/pl-pl/articles/13502982552347
- ↑edrone https://edrone.me/pricing
- ↑edrone — case study Zielarni Warmińskiej https://edrone.me/pl/blog/case-study-zielarnia-warminska
- ↑edrone — regulamin https://edrone.me/terms-and-conditions
- ↑Official Omnisend Email & SMS Pricing Plans https://www.omnisend.com/pricing/
- ↑Manago AI: Customer Engagement Platform (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl
- ↑E-mail Marketing | Manago AI (dawniej SALESmanago) https://manago.ai/pl/email-marketing
- ↑Email Marketing Features – Design, Send & Analyze | Brevo https://www.brevo.com/features/email-marketing/
- ↑Pricing Plans | Brevo https://www.brevo.com/pricing/
- ↑Platform Pricing & Features | ActiveCampaign https://www.activecampaign.com/pricing
- ↑Email Marketing & Automation Software | ActiveCampaign https://www.activecampaign.com/platform/email-marketing
- ↑Email marketing, który pokochają Twoi odbiorcy – MailerLite https://www.mailerlite.com/pl
- ↑eCommerce marketing automation guide for eCommerce brands https://www.infobip.com/blog/ecommerce-marketing-automation
- ↑Ecommerce Marketing Automation Software: 9 Budget-Friendly Tools https://www.emailtooltester.com/en/blog/ecommerce-marketing-automation-software/
- ↑Programy do mailingu dla sklepu internetowego – TOP 8 https://mailgrow.pl/programy-do-mailingu-dla-sklepu-internetowego/
- ↑Skuteczne Narzędzie do Email Marketingu | GetResponse https://www.getresponse.pl/funkcjonalnosci/email-marketing
- ↑Skuteczny mailing i newslettery. Email marketing od FreshMail https://freshmail.pl/
- ↑Top-Features von Mailchimp: E-Mail, SMS, Automatisierung und mehr für Unternehmen | Mailchimp https://mailchimp.com/features/
Jesteś producentem albo widzisz nieaktualną informację? Zgłoś poprawkę — odpowiadamy w ciągu 7 dni roboczych.